automn

خريد بليط هواپيما ايران اير

automnRight
social
about درباره وبلاگ
#

خريد بليط هواپيما ايران اير

آشنایی با صفر تا صد مراحل انجام ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک فرآیند چند مرحله ای است که معمولا طی چند ماه انجام می شود. در صورتی که شما نیز دندانی دارید که از دست رفته یا باید کشیده شود، با این روش دیگر لازم نیست نگران باشید چرا که این گزینه لبخند زیبایی را به شما باز خواهد گرداند. ایمپلنت دندان جایگزین دندان های از دست رفته، پوسیده یا شکسته می شود. با این حال، این روند یک شبه اتفاق نمی افتاد.

انجام ایمپلنت دندان شامل چندین مرحله است که برای رسیدن به حداکثر درصد موفقیت درمان باید با دقت طی شوند. در ادامه این مراحل را توضیح خواهیم داد و اگر شما نیز به فکر کاشت دندان هستید، دقیقا متوجه خواهید شد که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید انجام شود.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 23j3.jpeg

مراحل انجام ایمپلنت دندان

قبل از اینکه فرآیند کاشت دندان را با جزئیات توضیح دهیم، به طور خلاصه مراحل این درمان را در زیر ذکر خواهیم کرد:

 • کشیدن دندان آسیب دیده (در صورت لزوم)
 • آماده سازی استخوان فک (پیوند استخوان) در صورت امکان
 • جراحی ایمپلنت دندان (جایگذاری)
 • رشد و التیام استخوان (اسئواینتگراسیون یا پیوند استخوان)
 • قرار دادن اباتمنت
 • تاج دندان دائمی

به یاد داشته باشید که کل این فرآیند طی چندین ماه انجام می شود. با این روند طولانی، طبیعی است که قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر گزینه های ترمیمی بالاتر باشد. اکنون بدون هیچ مقدمه ای، بیایید با جزئیات دقیق تر مراحل بالا را بررسی کنیم.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 222.png

مرحله اول: برداشتن دندان آسیب دیده

به طور کلی ایمپلنت دندان برای جایگزینی ریشه دندان با پایه های فلزی یا پیچ طراحی شده است. بهتر است اینگونه بگوییم که ایمپلنت برای نصب، نیازمند یک فضا است. در بسیاری از مواقع به دلیل از دست دادن دادن دندان، فضای خالی وجود دارد، اما در برخی موارد، دندان موجود (معمولاً دندان غیر قابل ترمیم) باید کشیده شود.

پس از کشیدن دندان آسیب ‌دیده، در حدود چند هفته زمان لازم است تا این ناحیه بهبود یابد.

مرحله دوم: آماده سازی استخوان فک

احتمالا می دانید که ایمپلنت های دندانی به استخوان فک متصل می شوند و برای همین جهت رشد به استخوان سالم نیاز دارند. متأسفانه، هنگامی که دندانی از دست می‌رود، بافت استخوانی که ریشه دندان را نگه می‌دارد شروع بازجذب در بدن می کند.

علاوه بر این، اگر دندان یا دندان هایی برای مدت طولانی از دست رفته باشند، استخوان نیز تحلیل خواهد رفت.

پس، برای بازگرداندن استخوان سالم در محل ایمپلنت، دندانپزشک می تواند یک روش نسبتاً ساده به نام پیوند استخوان را انجام دهد. او در این فرآیند، استخوان که معمولا مصنوعی است را در محل دندان از دست رفته قرار می دهد. با گذشت زمان، استخوان مصنوعی با استخوان موجود ترکیب شده و محل سالم تری برای ایمپلنت دندانی ایجاد شود.

توجه به این نکته مهم است که پیوند استخوان بخش مهمی از مراحل انجام ایمپلنت بوده و حدود 50 درصد از بیماران به آن نیاز دارند، اما خوب قطعا هزینه و زمان بیشتری در روش کلی این کار، اضافه می شود.

مرحله سوم: قرار دادن ایمپلنت

این بخشی از کاشت دندان است که اکثر بیماران نگرانی زیادی در مورد آن دارند. اما صادقانه بگوییم، نیازی به نگرانی نیست. جراحی مدرن ایمپلنت دندان سریع و راحت بوده و با وجود یک دندانپزشک حاذق، قرار دادن ایمپلنت بسیار راحت تر از تصور شما خواهد بود.

بهتر است اینگونه توضیح دهیم که امروزه با پیشرفت های عظیم در تکنولوژی، بسیاری از برنامه ریزی ها و آماده سازی های مربوط به جراحی ایمپلنت دندان تقریباً از قبل انجام می شود. این یعنی فرآیند واقعی کاشت ایمپلنت دندان فوق العاده دقیق و سریع است.

در این مرحله، برش کوچکی در ابتدای کار در لثه زده شده تا استخوان فک در معرض دید قرار گیرد. پس از آن، سوراخ ریزی در استخوان ایجاد و ایمپلنت در عمق آن نصب می شود. دندانپزشک پس از این کار، لثه را با دقت زیاد از پشت بخیه می زند.

توجه داشته باشید که فضای دندان کشیده شده هنوز هم خالی است و دندانپزشک در این ناحیه، پروتزهای موقتی قرار می دهد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

دندانپزشک برای قرار دادن ایمپلنت، از بی حسی استفاده می کند. به طور کلی، این درمان با درد کمی همراه است و در صورتی که نتوانید آن را تحمل کنید، متخصص دندانپزشکی برای شما مسکن تجویز خواهد نمود.

مرحله چهارم: ریکاوری

این مرحله به عقیده برخی بیماران، یکی از مهمترین یا حتی مهمترین مرحله پروسه انجام ایمپلنت است.

استئواینتگراسیون یا همجوشی استخوان زمانی اتفاق می افتد که بافت استخوانی باقیمانده با ایمپلنت تازه قرار داده شده ادغام و جوش می خورد. واقعا هم این مرحله اهمیت بالایی دارد، زیرا در دوره ریکاوری، یک پایه فوق العاده قوی ایجاد می شود که می تواند تاج ، بریج یا پروتز دندان و هر نیروی بایت مرتبط با آن را پشتیبانی کند. در واقع، بیمار باید بتواند عملکرد طبیعی بایت را بدون محدودیت حفظ کند.

مدت زمان خاصی برای این مرحله وجود نداشته و آن از بیماری به بیمار دیگر فرق دارد. در هر صورت، در حدود 6 تا 12 هفته زمان لازم است و طی این مدت، لازم است که بیمار چندین بار به دندانپزشک رجوع کند تا پیشرفت کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

مرحله پنجم: نصب اباتمنت (Abutment)

پس از ریکاوری، اکنون نوبت نصب اباتمنت است. اباتمنت یک سوکت گوی شکل است که به عنوان بالشتک و کمک فنر عمل می کند. این سوکت روی خطر بالای لثه و درست در بالای ایمپلنت قرار گرفته و در واقع، رابطی بین تاج و خود ایمپلنت است. پس از نصب اباتمنت نیز، دو هفته برای ریکاوری لثه ها زمان لازم است و پس از آن تاج دندان نصب می شود.

مرحله ششم: قرار دادن اتصالات نهایی

در نهایت، تاج دائمی بعد از 3 تا 9 ماه نصب می شود. البته این اتصالات، پس از بهبود نهایی لثه و اطمینان از استحکام استخوان قرار می گیرند. تاج اکنون قسمت زیبایی دندان شما بوده و شامل دو نوع می شود که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید: تاج متحرک و ثابت.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 2wed.JPG

تاج هایی که قابلیت جابجایی دارند را می توانید از محل خود درآورده و به راحتی تمیز کنید، مانند دندان های مصنوعی. اما در تاج ثابت، دندان درون ایمپلنت پیچ یا چسبانده می شود و شما دیگر نمی توانید آن را خارج کنید. این گزینه بسیار قوی تر بوده و می تواند انتخاب خوبی باشد.

ایمپلنت ظاهری طبیعی دارد یا مصنوعی؟

طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت یکی از نگرانی های بزرگ بیماران است. اما باید در پاسخ به این سوال، باید یک بله جانانه گفت. زیرا این گزینه به گونه ای طراحی شده که دقیقا مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد.

اگر شما نیز می خواهید بیشتر در مورد مراحل انجام ایمپلنت دندان و اینکه آیا کاندید مناسبی برای این روش هستید، بدانید، می توانید با کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی،drmohammadi.com تماس بگیرید. دکتر شهاب محمدی برای انجام ایمپلنت از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده نموده و می تواند لبخند شما را به طور چشمگیری بازسازی و متحول سازد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت های دندانی می توانید به وب سایت دکتر محمدی مراجعه نموده و در صورت سوال، با کارشناسان در تماس باشید.

منبع: آشنایی با صفر تا صد مراحل انجام ایمپلنت

(0) نظر

ایمپلنت لیزری، یک تکنولوژی نوین و شگفت انگیز

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی جز آن دسته موضوعاتی است که افراد کمی در مورد آن شناخت کامل دارند. عمدتا اکثر ما می دانیم که قیمت ایمپلنت لیزری بالاتر از ایمپلنت دندان معمولی است اما شاید در مورد تفاوت های این دو اطلاعات زیادی نداشته باشیم.

فناوری هایی که امروزه دندانپزشکان از آنها برای درمان بیماران خود استفاده می کنند، رو به گسترش است. مثلا ماده فیلینگ سفید را در نظر بگیرید که جایگزین آمالگام فلزی شده است. بهتر است اینگونه بگوییم که دندانپزشکان برای درمان مشکلات رایج دندانی به روش های کم تهاجمی تر روی آورده اند، مثل لیزر.

قطعا شنیده اید که لیزرها واقعا چقدر دقیق هستند. برای مثال، برش لیزری کاربردهای متعددی در دندانپزشکی دارد، از درمان بیماری لثه گرفته تا برش دندان و نیز از بین بردن پوسیدگی.

یکی دیگر از این خدمات نوین، ایمپلنت لیزری است یا همان بهره گیری از لیزر برای کاشت دندان. یکی از بارزترین ویژگی های این فناوری، راحتی بیشتر بیماران است. همچنین افرادی که با لیزر درمان می‌شوند، سریع‌تر از سایر روش‌های دندانپزشکی بهبود می‌یابند.

کاربرد لیزر در ایمپلنت

ایمپلنت لیزری یا به کار بردن لیزر در کاشت دندان، کمک بسیار زیادی به متخصصین و بیماران نموده است. به دلیل مزایای منحصر به فرد این فناوری، درمان و جراحی ایمپلنت با لیزر افزایش روز افزونی داشته و بیماران استقبال خوبی از آن به عمل آورده اند.

کاربرد لیزر در مراحل مختلف کاشت دندان مشهود بوده و همین امر با تفاوت هایی در تفاوت این دو گزینه به جز متفاوت بودن قیمت ایمپلنت دندان همراه بوده است. علاوه بر این، این روش افزایش سرعت بهبودی، کاهش درد و خونریزی را به دنبال دارد. به عبارتی، لیزر با کمترین آسیب به بافت نرم و سخت همراه بوده و می توان یک جراحی بدون خطر و آتروماتیک را شاهد باشیم.

البته ناگفته نماند که ایمپلنت لیزری نیازمند تخصص و مهارت بالایی است چرا که این امر باید با دقت خاصی انجام شود. در حقیقت، کاربرد طول موج مناسب توسط متخصص ایمپلنت بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی

امروزه اکثر ما می دانیم که ایمپلنت های دندانی یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند و می توانند لبخند زیبا و اعتماد به نفس بالایی را برای ما به همراه داشته باشند. از سویی دیگر، استفاده از لیزر در کاشت دندان، یک انتخاب هوشمندانه است که برخی از متخصصین آن را نسبت به ایمپلنت های معمولی ترجیح می دهند.

لیزر درمانی در مقایسه با چاقوی جراحی و تیغه ها مزایای بالینی زیادی دارد؛ از جمله کنترل دقیق تر پزشک و راحتی بیشتر برای بیمار. لیزرهای دندانی نوعی دستگاه ‌های پزشکی هستند که از یک نور دقیق و متمرکز برای درمان بافت استفاده می‌کنند.

اصطلاح LASER مخفف عبارت Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. برای اینکه بتوانیم درک واضح تری از لیزر به شما ارائه دهیم اجازه دهید آن را با نور معمولی مقایسه کنیم. نور معمولی، مانند نور لامپ، دارای طول موج های زیادی بوده و در همه جهات پراکنده می شود، بنابراین کل اتاق روشن می شود.

از طرف دیگر نور لیزر دارای طول موج خاصی است. این به این معنی است که قدرت در یک پرتو کوچک باریک مهار می شود و یک نور بسیار شدید ایجاد می کند. پس، لیزرها دقت بالایی داشته و می توانند بر روی نواحی ریز تمرکز کنند،. همین مسئله آنها را برای جراحی های بسیار دقیق دندان به جای مته یا چاقوی جراحی بسیار مناسب می کند.

یکی دیگر از تفاوت های مهم ایمپلنت معمولی با ایمپلنت لیزری، حداقل خطر و آسیب به دندان ها است. لیزرها بی خطر هستند و در بسیاری از انواع روش های پزشکی از جمله تسکین درد TMJ، حذف لکه های خورشیدی، درمان سرماخوردگی، لیزیک، سفید کردن دندان، برداشتن آب مروارید، تسکین زخم شانکر، برداشتن تومور، جراحی پلاستیک، درمان بیماری لثه و بسیاری موارد دیگر استفاده می شوند.

پس با اطمینان می توانیم بگوییم که ایمپلنت لیزری یا همان استفاده از لیزر در کاشت دندان، به طور موثرتر و با حداقل تهاجم همراه بوده و این تجربه خوب و راحتی زیادی را برای بیماران فراهم می کند.

لیزر یک جایگزین مطمئن و ملایم برای ابزارهای سنتی دندانپزشکی است. آن‌ها به جراحان دهان و دندان و دندانپزشکان این امکان را می دهند تا کارهای پیچیده ‌تری را انجام دهند، از دست دادن خون را کاهش داده، ناراحتی بعد از عمل را به حداقل برسانند، احتمال عفونت زخم را کم کرده تا در انتها، بیماران سریع‌ تر به لبخند ایده آل خود دست یابند.

سخن پایانی

از مطالب بالا و اطلاعاتی که از قبل در مورد کاشت دندان با روش های معمول داشتید، این انتظار می رود که تا حدودی با تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی آشنا شده باشید. امروزه، لیزرهای بافت سخت مانند Er: YAG را می توان برای به دست آوردن شکاف اولیه برای کاشت دندان به جای استفاده از میکروموتور استفاده کرد.

همچنین، از لیزر برای برداشتن بافت نرم استفاده می‌شود و صفحه قشر استخوان به شکل دایره‌ای به طول تقریبی ۲ تا ۳ میلی‌متر و بقیه محل استئوتومی را می‌توان با استفاده از یک مته هندپیس آماده کرد. در ضمن، برخلاف مته های معمولی، نوک لیزر تمایل کمتری به لغزش دارد. همین امتیاز منجر به زمان بهبودی و ادغام سریع، حداقل ناراحتی بیمار و تماس بیشتر استخوان با ایمپلنت می شود.

یکی دیگر از تفاوت های مشهود ایمپلنت لیزری با معمولی این است که لیزر تروما را در حین بالا بردن فلپ و قرار دادن بخیه از بین می برد.

از سایر مزایای آن می توان به کاهش التهاب بعد از عمل به دلیل استریل شدن زمینه جراحی و راحتی بیشتر بیمار اشاره کرد. در انتها توجه داشته باشید که همگی این مزایا، مستلزم مراجعه به یک متخصص حرفه ای کاشت دندان است.

کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com جزء آن دسته از مراکزی است که به دلیل بروزترین تجهیزات و برخورداری از جدیدترین روش های نوین، بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می کند.

منبع: ایمپلنت لیزری، یک تکنولوژی نوین و شگفت انگیز

(0) نظر

ایمپلنت دو مرحله ای راه رسیدن به یک لبخند ایده آل

آیا می دانستید که دو روش عمده برای کاشت دندان وجود دارد؟ این نوع جراحی را می توان با روش دو مرحله ای یا فوری که همان ایمپلنت دندان در یک مرحله است انجام داد. قطعا بسیاری از ما دوست داریم بدانیم که کدام روش بهتر است یا به عبارتی درصد موفقیت آن بالاتر می باشد.

به طور کلی، دندانپزشک بسته به شرایط و وضعیت فردی شما تعیین می کند که کدام روش برای شما بهترین است. در ادامه مزایا و معایب هر دو تکنیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع ایمپلنت دندان

تا چند سال اخیر، ایمپلنت های دندانی تنها با یک روش نصب می شدند، یعنی کاشت دندان در دو مرحله. این گزینه بر پایه جراحی دو مرحله ای بود و امروزه نیز بسیاری از متخصصین این روش را بهترین گزینه برای فرد می دانند. اما اکنون به جز جراحی دو مرحله ای که تقریبا همه ما با آن به نوعی آشنا هستیم، کاشت فوری نیز نیز البته با تفاوت در قیمت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشکان ارائه می شود.

– ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری همانطور که از نامش پیداست، ایمپلنتی است که فورا پس از کشیدن دندان، در جای آن قرار می گیرد. شاید این روش از نظر بسیاری افراد ایده آل به نظر برسد، اما واقعا اینگونه نبوده و نمی توان در تمامی موارد آن را به کار برد. برای مثال، اگر شما دارای عفونت فعال باشید، این روش برای شما به هیچ وجه توصیه نمی شود.

– ایمپلنت دو مرحله ای

در روش ایمپلنت سنتی یا همان دو مرحله ای، ممکن است که شما به دو و یا حتی گاهی سه عمل جراحی نیاز داشته باشید. این جراحی ها عمدتا به این بستگی دارد که آیا شما قبل از کاشت دندان، به پیوند استخوان نیاز دارید یا خیر.

دندانپزشک در ابتدا با جراحی دندان یا دندان های آسیب دیده شما را از دهان خارج می سازد. حداقل ۳ ماه زمان می برد تا استخوان فک شما به خوبی بهبود یابد. در مرحله بعد، متخصص حجم استخوان و نواحی ایده آل برای ایمپلنت را با دقت ارزیابی می کند.

پس از پیشبرد مراحل کاشت دندان و قبل از اینکه تاج ایمپلنت نصب شود، بیمار باید حداقل سه ماه دوره نقاهت خویش را گذرانده باشد.

آیا می توان سال ها پس از کشیدن دندان، ایمپلنت کنیم؟

بله امکان پذیر است. در این حالت شما به پیوند استخوان نیز نیاز دارید.

مزایا و معایب ایمپلنت فوری و ایمپلنت دو مرحله ای

امروزه مهمترین دلیل محبوبیت ایمپلنت فوری این است که به مدت زمان بسیار کمی نیاز دارد. در واقع، در این روش، جایگزینی دندان به یکباره انجام شده و با نصب تاج موقت، زیبایی ظاهری شما تکمیل می شود. پس از آن، تاج موقت با تاج دائمی جایگزین می گردد.

مزایای ایمپلنت فوری

– نتایج سریع‌تر: در این روش، معمولا در همان جلسه‌ای که بیماران با دندان آسیب‌دیده به دندانپزشک مراجعه می‌کنند، می‌توانند پس از کشیدن دندان، ایمپلنت نیز انجام دهند.

– پشتیبانی از حفظ ساختار بافت نرم

– زیبایی شناسی در مدت زمان کوتاه

معایب ایمپلنت فوری

– جویدن غذا گاهی می تواند منجر به شکست ایمپلنت شود.

– لثه های اطراف ناحیه درمان ممکن است دچار فرورفتگی شوند.

– ریسک کاهش حجم استخوان در این روش بالا بوده و می تواند ساختار حمایت کننده ایمپلنت را به خطر انداخته و به طور موثر توانایی تحمل وزن آن را کاهش می دهد.

– بیماران برای واجد شرایط بودن ایمپلنت فوری، به مقدار کافی بافت نرم نیاز دارند.

مزایای ایمپلنت دو مرحله ای

در روش‌های سنتی‌، کاشت دندان با تاخیر، بسته به اینکه قبل از کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان باشید، یک رویکردی دو یا سه مرحله‌ای دارد.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، ابتدا کشیدن دندان آسیب دیده با جراحی انجام می شود. پس از آن، بیمار حداقل ۳ ماه صبر می کند تا استخوان به درستی بهبود یابد. در نهایت، قبل از ارزیابی های بیشتر در مورد حجم استخوان و نواحی نصب ایده آل دندان، پایان این مرحله، کاشت دندان است. مجددا پس از آن، ۳ ماه دوره نقاهت دیگر قبل از تثبیت تاج ایمپلنت ضروری است.

لازم به ذکر است که در صورت وجود عفونت حاد روی دندان یا عدم وجود استخوان کافی، متخصصین ما ایمپلنت دو مرحله ای را دنبال می کند.

با توجه به بازه زمانی طولانی ترمیم در این مرحله، دندانپزشک می تواند ناحیه و حجم استخوان را بهتر ارزیابی کند. همین این امکان قرار دادن دقیق تر ایمپلنت ها را به خوبی فراهم می کند. به عبارتی استخوان بیشتری در دسترس بوده و این ممکن است نیاز به پیوند استخوان را کاهش دهد.

علاوه بر مورد بالا، احتمال عفونت و شکست ایمپلنت در کاشت دندان دو مرحله ای کمتر بوده و در نتیجه فرد با مشکلات کمتری از این قبیل مواجه می شود.

معایب کاشت دندان در دو مرحله

از آنجایی که این روش دارای دو مرحله است، پس ما با دو دوره ریکاوری مواجه هستیم. همچنین زمان بهبودی طولانی تر، یکی از معایب دیگر ایمپلنت دو مرحله ای است.

چرا ایمپلنت دو مرحله ای از ایمپلنت فوری بهتر است؟

ایمپلنت دو مرحله ای با انجام دو عمل جراحی، امکان موفقیت بالاتری را فراهم می کند. اولین مرحله جراحی زمانی است که ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود و با گذشت ۲ تا ۳ ماه، استخوانی به خوبی جوش می خورد.

علاوه بر این، هیچ فشار یا نیروی بایت روی ایمپلنت دندان اعمال نشده و همین منجر به موفقیت ۹۸ درصدی روش دو مرحله ای می شود. ناراحتی و درد نیز پس از مرحله دوم جراحی ایمپلنت دندان در مقایسه با مرحله اول جراحی کاشت دندان که تورم و ناراحتی وجود دارد، کمتر است.

اگر شما نیز به تصمیم به ایمپلنت دندان دارید و در پی یک دندانپزشک متخصص با مهارت بالا در این زمینه هستید، ما کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر شهاب محمدی به دلیل گذراندن دوره های پیشرفته و کسب مهارت های لازم در خصوص کاشت دندان، می تواند تمام موارد پیچیده را برطرف نموده و یک لبخند ایده آل و رویایی را به شما هدیه دهد.

منبع: ایمپلنت دو مرحله ای راه رسیدن به یک لبخند ایده آل

(0) نظر

صفر تا ۱۰۰ مراحل ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا در صورت از بین رفتن دندان های بالایی می تواند زیبایی خیره کننده ای در ظاهر ایجاد کند. شاید شما نیز جز این دسته از افرادی باشید که در پی ایمپلنت دندان فک فوقانی خود هستند. در این صورت، احتمالا در مورد فرآیند این کار سوالاتی برای شما پیش آمده است.

به طور کلی، ایمپلنت کامل فک بالا نسبت به فک پایین، سخت تر تلقی می شود و برخی از مهمترین دلایل آن می توانند؛ زیبایی شناسی، آواشناسی، خط لبخند، مشکل استخوان و سینوس ها و ... باشد. از سوی دیگر، حجم، کیفیت و تراکم استخوان در فک بالا، به دلیل ضعیف تر و نرم بودن این ناحیه، یک مسئله جدی است و ایمپلنت این ناحیه باید با تبحر و دقت خاصی صورت گیرد.

مراحل انجام ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا با فک پایینی تفاوت چندانی ندارد و در هر دو مورد، یک مسیر مشخص طی می شود. اول اینکه، ایمپلنت دندان دارای دو بخش است: یک "ریشه" تیتانیوم که مستقیماً در استخوان قرار می گیرد و یک "تاج" در بالای ریشه تیتانیوم که با یک پیچ در جای خود نگه داشته می شود.

در ادامه مراحل روتین ایمپلنت کامل فک بالا را توضیح خواهیم داد، اما به خاطر داشته باشید که این فرآیند نیز مانند قیمت ایمپلنت دندان در هر شخص به دلیل نیازهای فردی ممکن است متفاوت باشد.

اگر شما نیز در مورد صفر تا 100 ایمپلنت فک بالا اطلاعاتی به دست آورید، حتما با ما همراه باشید.

- مرحله 1: مشاوره ایمپلنت دندان

همه چیز با یک مشاوره اولیه شروع می شود تا اینکه مشخص شود آیا ایمپلنت فک بالا گزینه مناسبی برای شما است یا خیر. دندانپزشک در ابتدا پس از گرفتن عکس‌ های سه بعدی اشعه ایکس و اسکن دیجیتال فک، حجم استخوان را ارزیابی می کند تا ببیند که آیا کاشت دندان در این ناحیه گزینه مناسبی است یا خیر.

در برخی موارد، برای کاشت دندان، استخوان اضافی لازم است. این کار با استفاده از پیوند استخوان انجام می شود. این یک راه حل خوب برای بیمارانی است که به مرور زمان یا به دلیل عفونت، استخوان از دست داده اند.

پس در اولین مشاوره، دندانپزشک همه عوامل مورد نیاز را قبل از اینکه به شما توصیه کند که آیا ایمپلنت کامل فک بالا، دندان بهترین گزینه است یا خیر، با دقت ارزیابی می کند.

همانطور که متوجه شده اید، زمانی که به جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته فکر می کنید، اطلاعات صحیح بسیار مهم است. به همین دلیل است که مشاوره ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا چقدر است؟

تعیین دقیق قیمت ایمپلنت فک بالا به عوامل متعددی بستگی داشته و دندانپزشک پس از معاینه و بررسی روند کار، هزینه نهایی را اعلام می نماید.

مرحله 2: برنامه درمانی شما در ایمپلنت کامل فک بالا

پس از بررسی و تایید برنامه درمانی، دندانپزشک مربوطه، مسیر را به سمت دندان های جدید و زیبا هموار می سازد. به طور کلی، متخصصین مجرب در این زمینه، از نرم‌افزارهای ویژه اسکن برای تهیه نقشه مجازی از استخوان فک و تعیین موقعیت ایده‌آل برای ایمپلنت دندان استفاده می ‌کنند.

البته این یک مرحله اضافی در برنامه ریزی است که همه دندانپزشکان انجام نمی دهند، اما واقعا ارزش آن را دارد. در واقع، این یک گزینه دیجیتال بسیار دقیق تر نسبت به روش های معمولی کاشت دندان است، به این معنی که ایمپلنت فک بالای شما با دقت بسیار زیادی انجام می شود.

در این مرحله، یک الگوی منحصر به فرد برای کاشت دندان ترسیم شده و به شما این اطمینان داده می شود که نتایج دقیقی دریافت خواهید کرد و همین شما را به سمت مرحله سوم سوق خواهد داد.

مرحله 3: کاشت دندان

اکنون زمان هیجان فرا رسیده و در حال برداشتن بزرگترین گام به سمت دندان یا دندان های زیبای جدید خود هستید، یعنی قرار دادن ایمپلنت. در این مرحله دندانپزشک از راهنمای دقیق جراحی در مرحله 2 استفاده می کند تا با دقت یک "ریشه" دندان تیتانیومی جدید را در دهان قرار دهد.

اکثر بیماران از سرعت و عدم درد کل فرآیند شگفت زده می شوند. به لطف بی حسی موضعی، چیزی احساس نکرده و معمولا این مرحله، از ابتدا تا انتها حدود یک ساعت طول می کشد.

البته طبیعی است که بعد از ایمپلنت فک بالا کمی احساس ناراحتی کنید، که این هم با مصرف مسکن برطرف می شود. خبر خوب این است که اکثر بیماران تحمل این ناراحتی را آسان دانسته و هر درد معمولاً ظرف یک یا دو روز فروکش می‌کند.

لازم به ذکر است که استخوان فک پایین معمولاً متراکم تر بوده و به سرعت بهبود می یابد، برای همین ایمپلنت های فک پایین معمولاً تا سه ماه دیگر برای مرحله بعدی آماده می شوند. اما همانطور که در بالا نیز گفته شد، استخوان فک بالا نرم تر است و این پروسه ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

تعداد ایمپلنت برای فک بالا چه تعداد است؟

شما برای برای فک بالا به هشت عدد پروتز نیاز دارید. چنانچه ارتفاع استخوان فک خوبی داشته باشید کاشت دندان به راحتی آغاز شده و صاحب دندان هایی بسیار زیبا و طبیعی خواهید شد.

هزینه ایمپلنت فک بالا چقدر است؟

نمی توان هزینه قطعی و دقیق ایمپلنت فک بالا را تعیین کرد، چرا که هر دندانپزشک با توجه به شرایط و نیازهای فردی بیمار و نیز طبق تخصص و تجربه ای که دارد، هزینه آن را مشخص می نماید. برای مثال، عواملی نظیر قرار دادن ایمپلنت و دشواری کار، تجربه و مهارت دندانپزشک، مدت زمانی که صرف این عمل شده و ... می توانند همگی در هزینه نهایی موثر باشند.

در نهایت، از آنجایی که ایمپلنت دندان یک روش دائمی است، تنها به هزینه آن اکتفا نکرده و قبل از آن، تجربه و تخصص دندانپزشک مورد نظر را نیز ارزیابی نمایید. توجه داشته باشید که اگر متخصص نتواند به درستی کار خود را انجام دهد، ممکن است مشکلات عدیده و جبران ناپذیری از جمله عفونت های شدید دهان و دندان برای شما پیش آید.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com که یک مرکز تخصصی است، یک برنامه درمانی سفارشی برای بیماران طراحی شده و تمامی گزینه های پرداخت با آفرهای ویژه به آنان ارائه می شود.

منبع: صفر تا ۱۰۰ مراحل ایمپلنت کامل فک بالا

(0) نظر

۷ فاکتور تاثیرگذار بر میزان موفقیت ایمپلنت دندان

یکی از روش های موثر و فوق العاده محبوب برای جایگزینی دندان های از دست رفته بیماران، کاشت دندان است. دلایل اصلی محبوبیت ایمپلنت دندان علاوه بر بازیابی عملکرد و ظاهر طبیعی دندان های طبیعی، می توان به میزان موفقیت بالای این روش اشاره نمود. در واقع، این عدد بین ۹۰-۹۵ درصد بوده که حقیقتا، امتیاز بسیار قابل قبولی است.

اما حتی با این میزان موفقیت بالا، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیربگذارد. پس باید ببینیم چه چیزی باعث بهترین نتیجه در کاشت دندان می شود و در مقابل چه چیزی شکست آن را در پی دارد.

یک ایمپلنت موفق، ایمپلنتی است که بدون عفونت بهبود یابد و به خوبی با استخوان فک پیوند بخورد. در ادامه مطلب، به برخی از رایج ترین عواملی که می توانند بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیربگذارند نگاهی خواهیم انداخت.

ایمپلنت دندان

عوامل تاثیرگذار برای دستیابی به بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان کدامند؟

امروزه، ایمپلنت امن ترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما است. آنها دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل کرده و به شما کمک می کنند غذا را به راحتی بجوید، صحبت کنید و لبخند بزنید.

 در صورت مراقبت صحیح از آن، می توان تصور کرد که این گزینه در طول عمر فرد استفاده کننده دوام می آورد. با مراقبت کافی و مناسب، شما همچنین به دلیل بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان، متحمل هزینه نخواهید شد.

مطالعات نشان داده‌اند که شرایط متعددی می ‌توانند بر اثربخشی ایمپلنت ‌های دندانی تاثیربگذارند، از جمله:

۱. سیگار کشیدن

سیگار نه تنها برای سلامت کلی شما مضر است، بلکه برای سلامت دهان و دندان شما نیز ضرر دارد. به همین دلیل، می تواند بر موفقیت ایمپلنت های دندانی نیز تاثیربگذارد.

 اول از همه اینکه سیگار روند بهبود طبیعی بدن را کند کرده و این می تواند خطر عفونت پس از جراحی ایمپلنت را افزایش دهد. نه تنها این، بلکه سیگار کشیدن باعث انقباض عروق خونی شما و این مسئله می تواند باعث خونریزی بیش از حد در طول و بعد از عمل شود.

به دلیل تاثیرمنفی سیگار بر روی کاشت دندان، بسیاری از متخصصان ایمپلنت از شما می خواهند قبل از انجام عمل، سیگار را برای مدت معینی ترک کنید.

ایمپلنت دندان

۲. تراکم استخوان

 یکی دیگر از فاکتورهای مهم که بر نتیجه ایمپلنت های دندانی تاثیرمی گذارد، میزان توده یا تراکم استخوانی شما در فک است. در حقیقت، باید مقدار مشخصی از استخوان وجود داشته باشد تا ایمپلنت بتواند با آن پیوند بخورد.

با از دست دادن یک یا چند دندان، استخوان فک به آرامی تحلیل می رود. البته افرادی که تراکم استخوان کمی دارند هنوز هم می توانند ایمپلنت دندان قرار دهند، اما ممکن است به روش های تکمیلی مانند پیوند استخوان نیز نیاز داشته باشند.

روش‌های پیوند استخوان، مواد استخوانی را به نواحی با توده استخوانی کم اضافه می‌کنند تا رشد استخوان جدید را ترغیب نمایند. توجه داشته باشید که تنها یک متخصص ایمپلنت می تواند تعیین کند که آیا پیوند استخوان برای کاشت دندان نیاز است یا خیر.

۳. زمان جراحی

یکی دیگر از عوامل مهم، زمان بندی جراحی است. بر اساس تحقیقات اخیر، مرحله بندی عمل در بیش از یک روش با برداشتن دندان، چندین ماه انتظار برای بهبود محل پس از کشیدن دندان و در نهایت کاشت، شانس نتیجه مطلوب را افزایش می دهد.

پس هنگام انتخاب دندانپزشک برای کاشت ایمپلنت، مطمئن شوید که او آناتومی شما را بررسی کرده و بهترین گزینه ممکن و ماندگار را برای شما را انتخاب می نماید.

۴. رعایت رژیم غذایی

 رژیم غذایی که بعد از جراحی ایمپلنت مصرف می کنید، بر روی یکپارچگی یک نتیجه خوب و موفق موثر است. برخی از دندانپزشکان پس از کاشت به بیماران توصیه می کنند تا چند هفته به رژیم غذایی نرم روی آورده و از جویدن غذاهای سفت در ناحیه جراحی خودداری کنند. پس حفظ یک رژیم غذایی مغذی و متعادل اغلب برای سلامت جسمانی مفید بوده و می تواند به روند بهبودی نیز کمک کند.

۵. بهداشت دهان و دندان

اطمینان از بهداشت دهان و دندان خوب و مراقبت صحیح از دندان، به عنوان بخشی از درمان پس از جراحی ایمپلنت، بسیار مهم است. مسواک زدن، کشیدن نخ دندان کشیدن و شستشوی روزانه دهان برای به حداقل رساندن احتمال عفونت لثه، نتیجه درمان ایمپلنت را افزایش می دهد.

۶. سلامت سیستمیک بدن

 اینکه سیستم سلامتی شما تا چه اندازه خوب است، می تواند بر میزان حمایت بدن از ایمپلنت تاثیربگذارد. این فاکتور مهم همچنین می تواند بر میزان بهبودی دهان شما پس از جراحی ایمپلنت موثر باشد.

۷. تخصص دندانپزشک

اگر ایمپلنت به درستی نصب نشده باشد، قطعا، دوام نمی آورد. بنابراین، بسیار حائز اهمیت است که یک متخصص دندانپزشکی با تخصص کافی انتخاب کنید.

ایمپلنت دندان

تجربه و مهارت جراح دندان در موفقیت ایمپلنت شما نقش بسزایی داشته و به همین دلیل بهتر است که این کار در یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و مجهز که می تواند جراحی را با حداقل تهاجم و به راحتی انجام دهد، صورت گیرد.

دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com یکی از دندانپزشک بنام و مجرب در زمینه ایمپلنت دندان هستند که تمامی شرایط شما را برای این جراحی با دقت بررسی خواهند کرد، از ارزیابی اینکه آیا شما کاندید مناسبی هستید گرفته تا قرار دادن اباتمنت و تکمیل ترمیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

منبع: ۷ فاکتور تاثیرگذار بر میزان موفقیت ایمپلنت دندان

(0) نظر

ایمپلنت دندان | درباره ایمپلنت حرفه‌ ای مفید و مختصر بدانید | ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های مفید برای جایگزینی دندان های از دست رفته انسان است. جایگزینی که بیشترین شباهت را به دندان های اصلی انسان دارد و دقیقا همان نقشی را ایفا می کند که دندان های اصلی در بدن دارند. تا چندین سال گذشته، افرادی که دندان های اصلی خود را به هر دلیلی از دست می داند بسیار نا امید و مایوس می شدند. خالی ماندن دهان از دندان خطرات زیادی را برای سلامتی انسان خواهد داشت. اما با بروز علم و فناوری جدیدی به نام ایمپلنت دندان، دیگر فردی باقی نخواهد ماند تا با از دست دادن دندان های اصلی، خود را سرزنش کند. در مورد ایمپلنت دندان چه می دانید؟ در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی قصد داریم در مورد ایمپلنت دندان صحبتی مفصل و جامع با یکدیگر داشته باشیم. از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

آشنایی با ایمپلنت دندان 

همان طور که در ابتدای مطلب به ان اشاره کردیم، ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های طبیعی است. ایمپلنت دندان در واقع یک ریشه مصنوعی است که به شکل پیچ در درون استخوان فک قرار می گیرد. این پیچ که از جنس تیتانویم است در واقع نقش ریشه دندان های اصلی را در ایمپلنت دندان ایفا می کند. به همان صورت که دندان های اصلی ما بر روی ریشه خود سوار شده اند، یک یا چند دندانی که با تاج دندان ساخته شه اند در لابراتور نیز بر روی ایمپلنت هایی که نقش پایه را دارند قرار خواهد گرفت. ایمپلنت دندان باعث می شود شما دیگر نگرانی برای دندان های از دست رفته خود نداشته باشید. 
این خدمات دندان پزشکی امروزه به یک روش محبوب و بسیار کارامد تبدیل شده است. افرادی که به هر دلیلی یک یا چند دندان اصلی خود را از دست می دهند به راحتی می توانند با اجرای ایمپلنت دندان، مشابه ترین گزینه را به دندان های اصلی برای خود بازگردانند. ایمپلنت دندان نه تنها از نظر کارایی بیشترین شباهت را به دندان های اصلی انسان دارد بلکه از نظر زیبایی نیز به همان اندازه دندان های اصلی، نقش آفرین است. اجرای ایمپلنت دندان باعث می شود، زیبایی صورت شما به شما بازگردد و از لبخند زدن احساس رضایت و خرسندی داشته باشید.

بررسی تاریخچه ایمپلنت دندان

بد نیست کمی با تاریخچه ایمپلنت دندان اشنا شوید و بدانید که اصلا این روش از چه زمانی در کلینیک دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفت و مبدا شکل گیری ان کدام سرزمین بود. نسخه اولیه ایمپلنت دندان را می توان به حدود 2 هزار سال قبل ارتباط داد. نسخه های اولیه ایمپلنت دندان ابتدا در چین باستان مورد استفاده قرار گرفت. هر چند در ان زمان، ایمپلنت دندان نقش و مفهوم امروزی را نداشت. نخستین در چین باستان از میخچه های درست شده از بامبو به عنوان جایگزینی برای دندان های اصلی استفاده می کردند.

در قرن هجدهم میلادی بود تعدادی از پژوهشگران شروع به انجام آزمایشاتی مختلف برای ساخت ایمپلنت های دندانی کردند. ان ها ابتدا کار خود را با استفاده از طلا و آلیاژ آغاز کردند و اما نتوانستند در این آزمایش چندان نتیجه مطلوبی بگیرند. حتی در سال 1886 میلادی، یک پزشک چندین ازمایش را بر روی یک تاج چینی سوار شده بر روی یک دیسک پلاتینی انجام داد و ان را به عنوان یک جایگزین برای دندان های اصلی استفاده کرد اما در این عمل نیز نتوانست موفقیتی حاصل کند. در سال 1952 میلادی یک جراح سوئدی که چندین سال مشغول تحقیق برای جایگزینی دندان های اصلی بود متوجه خواص مورد نیاز به جهت جوش خوردن موفقیت آمیز ایمپلنت دندان شد و توانست اولین عمل کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. بنابر این باید جراح سوئدی (برین مارک) را اولین فردی معرفی کرد که توانست بعد از سال ها تحقیق و فعالیت، اولین کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. ایمپلنت دندانی که امروزه در کلینیک های دندان پزشکی مورد استفاده و اجرا قرار می گیرد، تماما مدیون زحمات و تحقیقات 30 ساله برین مارک می باشد.

اجرا و مواد سازنده ایمپلنت دندان

ایمپلنت از چه چیزی ساخته شده است؟ این سوال برای افرادی که در مورد ایمپلنت دندان کنجکاو هستند به وجود خواهد امد. به راستی اجزای تشکیل دهنده و مواد سازنده ایمپلنت دندان چه موادی هستند. اجزا ایمپلنت دندان تنها 3 مورد هستند. فیکسچر یا پایه ایمپلنت، اباتمنت یا همان ابزار اتصال فیکسچر به تاج و تاج دندان یا همان پروتز دندان مصنوعی، 3 اجزای اصلی ایمپلنت دندان هستند. اما مواد سازنده ان از اجزای مختلفی ساخته می شود که سرامیک یا زیرکونیا و تیتانیوم برخی از ان ها می باشند. مواد سازنده ایمپلنت بر اساس نوع ایمپلنت دندان متفاوت است. نا گفته نماند که بر حال حاضر ایمپلنت های تیتانیومی بیشترین کاربرد را دارند.

معرفی انواع ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان بهتر است انواع ایمپلنت را بشناسید. 5 نوع ایمپلنت وجود دارد. ایمپلنت دندان سنتی یا استاندارد، اوردنچر، مینی ایمپلنت، All on 4 و ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری انواع ایمپلنت دندان می باشند. هر یک از این موارد ذکر شده، ویژگی های خاصی دارند. برای مثال اوردنچر بر پایه ایمپلنت نیز تقریبا همان ساختاری را دارد که دندان های مصنوعی سنتی دارند. البته با این تفاوت که پروتز دندانی به جای اینکه بر روی لثه قرار بگیرد، بر روی پایه ایمپلنت سوار خواهد شد.
یا حتی مینی ایمپلنت که از یک پایه تیتانیومی که درون استخوان فک کاشته می شود تشکیل شده. انتهای ان یک گوی کوچک و سک سوکت همراه با حلقه پلاستیکی قرار می گیرد و وظیفه چسباندن دندان بر پایه را بر عهده خواهد داشت. این را نیز ذکر کنیم، به جهت اینکه تمامی مراحل مینی ایمپلنت در یک روز انجام می شود به ان ایمپلنت یک روزه نیز گفته می شود. بنابر این باید بدانید که انتخاب نوع ایمپلنت دندان بسیار مهم است و شما باید با استفاده از نظر دندان پزشک، در بین انواع ایمپلنت دندان، یک مورد را انتخاب کنید.

مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان

آیا تا به حال به مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان فکر کرده اید؟ انجام ایمپلنت دندان از چه جهت دارای مزایا و معایب است. هر روش و خدمات دندانپزشکی دو روی مثبت و منفی دارد. برای کاشت ایمپلنت دندان نباید تنها به مزایا ان توجه کنید بلکه باید در کنار توجه به مزایای کاشت ایمپلنت دندان به معایب ان نیز توجه کنید. ابتدا بر خی از مهم ترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان را به شما معرفی خواهیم کرد و سپس به معرفی معایب کاشت ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

مزایا:

دوام و طول عمر طولانی مدت
شباهت ظاهری بالا به دندان های اصلی
احساس راحتی بسیار خوب
حفظ ساختار چهره و شادابی صورت
جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک
کمک به هضم غذا

معایب:

هزینه به نسبت بالا
بوی بد دهان
نیاز به مراجعه های متعدد به پزشک
عدم موفقیت کاشت دندان
تورم صورت و لثه
نیاز به انجام جراحی های متعدد


آمار اینوگرافیک ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

هر فردی نمی تواند تحت هر شرایطی اقدام به کاشت ایمپلنت دندان کند. افرادی که دارای شرایط خاص هستند، کاشت ایمپلنت دندان برایشان ممنوع است. تا زمانی که مشکل این دسته افراد بر طرف نشده بهتر است از کاشت ایمپلنت دندان خودداری کنند. این افراد شامل:

دیابت کنترل نشده
سکته قلبی
کشیدن سیگار و قلیان
مصرف طواانی مدت بیس فسفونات
پوکی استخوان
بارداری
ضربان قلب نامنظم و غیر قابل کنترل
شیمی درمانی و پرتودرمانی

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان باید به برند ایمپلنت نیز توجه کنید. هر چه برند انتخاب شده شما معروف تر و مشهور تر باشد، طبیعتا قیمت ایمپلنت دندان نیز بالاتر است زیرا کیفیت ان ها به مشابه نمونه های دیگر به شکل قابل توجهی بهتر است. در این قسمت قصد داریم با کیفیت ترین و مهم ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان را به شما معرفی کنیم:

Straumann
Danaher
BioHorizons
Astra Tech
Zimmer Biomet

کلام پایانی

در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی سعی کردیم در مورد یکی از رایج ترین و محبوب ترین خدمات کلینیک دندانپزشکی با شما صحبت کنیم. اجرای ایمپلنت دندان تاثیرات مثبتی را بر روی سلامت بدن شما خواهد داشت. البته نباید از تاثیر بسیار زیاد ان بر روی زیبایی چهره غافل شد. هر انچه را که در مورد ایمپلنت دندان لازم بود با شما صحبت کردیم. دانستید که کاشت ایمپلنت دندان چه مزایا و معایبی با خود به همراه خواهد داشت. اگر در مورد ایمپلنت دندان و موضوعات پیرامونی ان سوالی در ذهن خود دارید، در بخش نظرات وبسایت با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما در مورد ایمپلنت دندان پاسخ دهند.

(0) نظر

مراقبت بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان باید بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقیت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ایمپلنت یک درمان نسبتا تهاجمی بوده و متخصصین با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که قبل از جراحی هر دو طرف یعنی بیمار و دندانپزشک باید آمادگی کامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحی نیز باید در نظر گرفته شود و البته این موارد در افراد مختلف متفاوت می باشد. بدون مراقبت های صحیح بعد از جراحی ایمپلنت، ممکن است بهبودی به تأخیر بیفتد. برای مثال لازم است که به مدت چندین هفته غذاها را نرم تر بخورید و در ناحیه ای به غیر از ایمپلنت بجوید.

در ادامه با مهمترین دستورالعمل های پس از ایمپلنت آشنا خواهید شد و این اطمینان به شما داده خواهد شد که بهبودی پس از جراحی سریع و عاری از هرگونه عارضه است.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت کدامند؟

این مراقبت ها خود به چندین بخش تقسیم می شوند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

مراقبت های روز جراحی

پس از اینکه عمل جراحی به پایان رسید سعی کنید برای باقیمانده این روز این موارد را با دقت رعایت کنید:

 • تف نکنید. از دستمال برای پاک کردن دهان خود استفاده کرده و یا در صورت نیاز بزاق خود را قورت دهید.
 • از نی برای نوشیدن استفاده ننمایید و نوشیدنی خود را مستقیم از فنجان یا لیوان مصرف کنید.
 • سیگار نکشید.
 • انگشتان و زبان خود را از ناحیه جراحی دور کنید.

توجه داشته باشید که عدم مراقبت های اولیه بعد از عمل جراحی ایمپلنت، و فشار دادن ناحیه جراحی می تواند لخته خونی را که در حال شکل گیری است از بین ببرد و باعث خونریزی شود. همچنین، سیگار کشیدن می تواند احتمال عفونت را افزایش دهد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

- خونریزی

برخی از خونریزی های جزئی بعد از جراحی ایمپلنت دندان انتظار می رود. اما معمولا آنها به سرعت فروکش کرده و ظرف یک یا دو ساعت بعد متوقف می شود. شما می توانید یک تکه گاز را با فشار به مدت 30 تا 45 دقیقه روی ناحیه جراحی نگه دارید.

- ورم بعد از ایمپلنت

اکثر بیماران پس از جراحی در دهان مقداری تورم را تجربه خواهند کرد. ممکن است آن خفیف یا شدید باشد و البته برای هر بیمار متفاوت است. تورم ممکن است چند روز طول بکشد. برخی کبودی ها نیز ممکن است روی صورت ایجاد شوند.

- رژیم غذایی

یکی از مهمترین بخش های مراقبت بعد از عمل جراحی ایمپلنت مرتبط با رژیم غذایی است. شما می توانید به محض از بین رفتن بی حسی موضعی، از غذاهای نرم مانند سیب زمینی پخته، ماکارونی، پنیر، سوپ یا تخم مرغ استفاده کنید.

به محض اینکه احساس کردید بهتر شده اید می توانید رژیم معمولی را از سر بگیرید. با این حال، لطفاً سعی کنید به طور مستقیم در محل های کاشت چیزی را نجوید.

- بهداشت دهان

بهداشت دهان و دندان نیز یکی دیگر از مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت است. شما می توانید شستشوی دهان را با مقداری آب نمک گرم (1 قاشق چایخوری نمک در 8 اونس آب گرم) شروع کنید. همچنین می توانید دندانهای خود را به طور معمول مسواک بزنید، اگرچه در نزدیکی محل های جراحی باید بسیار مراقب باشید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

- دهانشویه بعد از ایمپلنت

دهانشویه می تواند تأثیر مطلوبی بر کاهش هالیتوز یا بوی بد دهان، باکتری های مولد پوسیدگی و آفت های دهانی داشته باشد. بهترین دهانشویه برای ایمپلنت محصولی است که فاقد الکل بوده و بهترین تأثیر را بر جای بگذارد. دهانشویه های درمان به دلیل خاصیتی که در کاهش پلاک های دندانی و عفونت دارند مناسب ترین گزینه به شما می روند.

- مدیریت درد

متأسفانه اکثر جراحی های دهان با درد همراه هستند. پس مدیریت درد نیز یکی از مراقبت های مهم بعد از عمل جراحی ایمپلنت به شمار می رود. اگر شما به داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن حساسیت ندارید، توصیه می شود که قبل از اینکه تأثیر بی حسی از بین برود آن را مصرف کنید. تب بعد از ایمپلنت نیز یکی از عوارض احتمالی این جراحی است.

در صورت بروز تب و لرز شما می توانید با دندانپزشک خود مشورت کرده و داروهای مورد نیاز را دریافت کنید. دندانپزشکان همچنین ممکن است آنتی بیوتیک بعد از ایمپلنت را نیز برای به حداقل رساندن عفونت تجویز نمایند. همچنین از متخصص مربوطه سوال کنید که بعد از ایمپلنت چند روز آنتی بیوتیک بخورید.

ایمپلنت دندان مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید. پس قبل از اینکه در این مقاله، اعداد و ارقام ایمپلنت دندان را برای شما آشکار کنیم، سعی کنید به هزینه آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید. به طور کلی، هزینه این نوع جراحی نسبت به سایر ترمیم های دندان می تواند کمی متفاوت باشد. در واقع، زمانی که شروع به تحقیق در مورد قیمت ایمپلنت دندان می کنید، به سرعت متوجه می شوید که هزینه یک ایمپلنت منفرد می تواند از ایمپلنت های چند دندانی بسیار متغیر باشد.

- فعالیت

یکی دیگر از مراقبت های بعد از ایمپلنت مربوط به فعالیت شما است. شما می توانید پس از قطع داروهای مسکن و عدم درد، فعالیت های عادی خود را از سرگیرید. در مورد ورزش نیز لازم به ذکر است که فعالیت خود را به تدریج افزایش دهید. توجه داشته باشید که رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت الزامی است و آنها به گونه ای طراحی شده اند که شما هر چه بهتر و سریع تر بهبود یابید. توصیه می کنیم جراحی خود را در کلینیک دندانپزشکی معتبر انجام دهید.

(0) نظر

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت دندان باشد.

در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت به چندین عامل بستگی دارند از جمله:

 تعداد ایمپلنت های مورد نیاز

یکی از دلایل تفاوت قیمت ایمپلنت دندان، تعداد ایمپلنت مورد نیاز می باشد. هر اندازه تعداد جایگزینی دندان بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بالاتر خواهد بود. البته دندانپزشک به بیمار توصیه می نماید آنچه که را که او طی درمان پیشنهاد می کند در نظر بگیرد.

در برخی از کلینیک دندانپزشکی ، بیماران پس از اولین ایمپلنت، ایمپلنت های اضافی را با کمی کاهش قیمت دریافت می کنند و تا زمانی که این درمان تکمیل شود، هزینه های جراحی نسبتا ثابت خواهند ماند.

ناحیه ای که دندان از دست رفته باید جایگزین شود

یکی دیگر از این عوامل موثر، ناحیه ای است که در آن ایمپلنت انجام می شود. در واقع، قرار دادن دندان های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد. برخی نواحی هستند که دسترسی را کمی چالش برانگیز کرده و ممکن است برای درمان ایمپلنت از روش های پیچیده تری استفاده شود. بدین ترتیب، هزینه ایمپلنت دندان می تواند بالاتر رود.

نیاز به تراکم استخوان یا درمان های اضافی

تراکم استخوان نیز یکی دیگر از علت های تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان می باشد. در حقیقت، تراکم استخوان یکی از اولین معیارهایی است که دندانپزشک آن را برای ایمپلنت ارزیابی می نماید. دلیل آن هم این است که موفقیت ایمپلنت های دندان بستگی زیادی به این مسئله دارد که استخوان فک چقدر می تواند از دندان جایگزین حمایت کند.

برای بیمارانی که از تراکم کافی استخوان برخوردار نیستند، دندانپزشک قبل از در نظر گرفتن هر روش دیگری، پیوند استخوان را پیشنهاد می کند. این روش آماده سازی می تواند بر هزینه کلی درمان تأثیر بگذارد. علاوه بر این، هزینه های اضافی دیگر نظیر کشیدن دندان یا بیماری های لثه که باید درمان شوند بر هزینه ها تأثیر می گذارند.

هزینه های آماده سازی ایمپلنت

هزینه آماده سازی نیز می تواند یکی دیگر از علل تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان باشد. به منظور تعیین محل دقیق قرار دادن ایمپلنت، دندانپزشک از اشعه ایکس و سایر اسکن ها بهره می گیرد تا تصویر کاملی از دهان بیمار به دست آورد. این مراحل برای اطمینان از صحت روش و اثربخشی برنامه درمانی ضروری هستند.

کیفیت مواد ایمپلنت

انواع مختلفی از مواد در ساخت ایمپلنت های دندانی به کار می روند که با توجه به کیفیت و عملکردی که ارائه می دهند می توانند هزینه متفاوتی داشته باشند. بسیاری از دندانپزشکان از بهترین مواد برای بیماران خود استفاده می کنند. این مواد با کیفیت درست است که هزینه بالاتری دارند اما با کاهش احتمالی عوارض می توانند در درازمدت در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

سخن پایانی

به طور کلی برآورد هزینه ایمپلنت های دندانی به آسانی تعیین قیمت یک ایمپلنت واحد نیست. توجه داشته باشید که دندانپزشکان باید به سلامت دهان و دندان بیمار، نیازها و خواسته های فردی او، پیچیدگی روش و سایر گزینه های دیگر که بر نتیجه عمل ایمپلنت تأثیر می گذارند توجه کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد علت تفاوت قیمت ایمپلنت دندان و برآورد دقیق هزینه می توانید با یک دندانپزشک با تجربه صحبت کرده و برای یک برنامه درمانی مناسب و دریافت بهترین نتیجه با او مشورت نمایید.

(0) نظر

معرفی انواع کانکس

کانکس یک سازه قابل حمل است که در مکان ها و شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که امکان ساخت و ساز در این محل ها نیست. در حالت کلی کانکس انواع مختلفی دارد که به دو دسته کانکس چرخدار و کانکس بدون چرخ تقسیم می شوند که نوع چرخدار آن به صورت مداوم قابل انتقال و جابجایی است و بدون چرخ آن ثابت است. در ادامه انواع کانکس ها را بررسی می کنیم.

 

انواع کانکس

از نظر ساختاری و کاربردی می توان انواع کانکس را دسته بندی کرد. علت این طبقه بندی ها هم معین شدن ویژگی ها و قیمت کانکس ها است تا بتوان قیمت مناسب هر یک از کانکس ها را بر اساس دسته بندی انجام شده به دست آورد. کانکس ها به چندین نوع تقسیم می شوند که عبارت است از:

 1. کانکس مسکونی
 2. کانکس خدمات شهری
 3. کانکس کارگاهی
 4. کانکس اداری
 5. کانکس سفارشی

 

کانکس های مسکونی

یکی از کانکس هیا پرکاربرد، کانکس مسکونی است. کانکس مسکونی دارای همه انواع ساختارها شامل ویلایی و خانه های پیش ساخته است که اصلی ترین ویژگی آنها دارا بودن همه امکانات رفاهی از جمله سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب و آشپزخانه است. این نوع از کانکس ها طبق نقشه و سازه ای که برای آنها طراحی شده، ممکن است دارای یک یا چند اتاق خواب باشد. حتی ممکن است دارای امکاناتی مانند کمد دیواری، فضای ناهارخوری و پذیرایی هم باشند. نکته قابل توجه در این نوع کانکس ها دوام و پایداری آنها، امنیت در سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی آنهاست. معمولا به این کانکس ها خانه های قابل حمل و یا پیش ساخته هم گفته می شود. استفاده از کانکس مسکونی مزایای زیادی دارد که می ‌توان به کاهش هزینه‌ ها و ساخت در مدت زمان کوتاه و همچنین قابلیت قابل حمل یا پرتابل بودن آن اشاره کرد.

کانکس برفی نوعی از کانکس مسکونی است که توسط شیشه ساخته شده و مخصوص اسکی بازهاست و بر روی سطحی از اب سواز می شود تا استفاده کننده ها حس شناور بودن داشته باشند.

کانکس کشویی هم کانکس مسکونی است که با چوب و شیشه طراحی می شود و قسمت چوبی آن قابل حرکت و  قسمت شیشه ای نمایی زیبا به آن می دهد.

کانکس شیشه ای هم کانکس مسکونی است که سقف و کف خانه از چوب ساخته شده است. چوب های کف در فصل های مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی گرم و سرد می شوند و نیازی به استفاده بیش از اندازه از انرژی نیست. انرژی برق از پنل های خورشیدی تأمین میشود. امنیت در این کانکس ها کم است اما برای جذب افراد برای خرید بسیار خوب است.

 

کانکس خدمات شهری

یکی دیگر از کانکس هایی که در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد، کانکس های خدمات شهری است. این کانکس ها نیز به منظور سرویس دهی به شهروندان طراحی و ساخته شده است و دارای قسمت های گوناگونی در داخل خود است. از مدل های این کانکس ها می توان به کانکس فروشگاهی، فست فود، گیت حراستی، کافی شاپ سیار، ایستگاه اتوبوس و غیره اشاره کرد. در ساختار این سازه ها طبق امکانات کار گذاشته شده از وسایل و تجهیزات گوناگون برای ساخت و ساز آنها استفاده شده است اما نکته یکسان در همه آنها این است که برای استفاده در فضای عمومی و فضای شهری طراحی و تولید شده اند.

کانکس های خدمات شهری نیز شامل کانکس بازیافت، کانکس عابر بانک، کانکس برف روب و کانکس پلیس است.

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی در کارگاه های ساختمانی و عمرانی قابل استفاده است و برای اقامت کادر در ساعت کاری و یا کارگران و نیروهای شیفت شب برای خواب و استراحت ایجاد شده اند. این کانکس ها معمولا ساده ترین کانکس های برای استفاده هستند و معمولا به صورت ساده در شکل یک سالن خالی ساخته می شوند که می توان در آن برای انجام کار و فعالیت میز و صندلی گذاشت.

مثلا میز و صندلی برای غذا خوردن کارگران در ساعت های مشخصی از روز و شب و یا حتی تخت خواب برای استراحت کارگران و یا مدیران پروژه ها به صورت شبانه روزی. از نظر قیمت این کانکس ها ارزان تر بوده و به خاطر اینکه خریدار بعد از پایان پروژه دیگر احتیاجی به این کانکس ها ندارد، دوره استفاده از آنها معمولا یک دوره 2 تا 3 ماهه و یا حتی چند ماهه است.

کانکس کارگاهی سبک پرکاربرد ترین نوع بنای پیش ساخته برای استفاده کارگاه های عمرانی و ساختمانی کوچک است که هم اقتصادی و هم کارآمدی است.

کانکس کارگاهی سنگین دارای دوام و طول عمر بسیار بالاتر و آسایش نسبی زیادی است. چون از آهن آلات سنگین ساخته شده و برای پروژه های طولانی مدت و استفاده در چندین پروژه مناسب است.

کانکس کارگاهی یخچالی در نواحی سخت اقلیم سرد کوهستانی یا مناطقی مانند جنوب ایران که دارای آب و هوای بسیار گرمی بوده  بسیار خوب جواب می دهد و برای پروژه های نفت و گاز یا حفاری، معدن و راه سازی مناسب هستند. جداره های آن مانند یخچال با فوم تزریقی پولی اورتان پرشده که باعث می شود تبادل حرارتی به کمترین میزان برسد.

کانکس اداری

کانکس اداری و یا مدیریتی هم کانکسی است که برای مدیریت پروژه ها و یا اتاق جلسه مورد استفاده قرار می گیرد. از آنها می توان به عنوان سالن برگزاری کنفرانس و یا حتی سالن همایش استفاده کرد. این سازه ها معمولا دارای اندازه های بزرگتری نسبت به انواع دیگر کانکس ها هستند. حتی ممکن است دارای محیط های گوناگون مثل محیط استراحت کارکنان باشند.

دقت کنید که این کانکس ها به خاطر بزرگ بودن توانایی انتقال ندارند و برای انتقال آنها باید از دمونتاژ و مونتاژ دوباره در محل کمک گرفت. این کانکس ها از زوایای گوناگونی مورد ارزیابی قرار می گیرد و از نمونه هایی از آنها می توان به شکل دفترهای دو طبقه استفاده کرد.

آرا کانکس نامی برتر در تولید کانکس

آرکانکس تولید کننده انواع کانکس اداری ، کانکس فروشگاهی ، کانکس مسکونی ، کانکس سرویس بهداشتی ، کانکس ویلایی ، کانکس نگهبانی ، ساندویچ پانل

برای استعلام قیمت کانکس ، کانکس دست دوم و یا خرید کانکس با ما تماس بگیرید.

کانکس اداری سالنی یک-تکه و معمولاً در ابعاد متوسط و بزرگ مستطیلی ساخته می‌شود. پارتیشن بندی ندارد و واحدهای اضافی مانند سرویس بهداشتی، اتاقک‌های مجزا و … حذف شده است. انبار محصولات و مواد غذایی، سالن های اداری، سالن جلسات و کنفرانس ها، آمفی تئاترها، نمایشگاه محصولات، سالن های گردهمایی و … اشاره داشت. کانکس دو اتاقه نیز سازه ای پیش ساخته است که یک پارتیشن داخلی با دو قسمت دارد. دارای دو اتاق بزرگ است که می ‌تواند دو واحد مجزا اداری را در یک کانکس فراهم کند. این کانکس با آبدار خانه، سرویس بهداشت و در انواع متحرک (چرخدار) و ثابت ساخته می‌شوند.

(0) نظر

همه چیز درباره زندگی در کانکس

کانکس ها جایگاه مهمی در اقتصاد جهان بازی می کنند. برخی از آنها به اندازه کافی بزرگ و محکم هستند تا بتوان با آنها کالاها و محصولات را از جایی به جایی دیگر حمل کنند، از طرفی دیگر برخی دیگر به اندازه کافی کوچک نیز هستند تا روی کامیون ها قرار بگیرند و برخی دیگر به اندازه کافی سبک هستند تا توسط جرثقیل ها و لیفتراک ها جابجا شوند.

آرا کانکس نامی برتر در تولید کانکس و کانتینر

آرکانکس تولید کننده انواع کانکس اداری ، کانکس فروشگاهی ، کانکس مسکونی ، کانکس سرویس بهداشتی ، کانکس ویلایی ، کانکس نگهبانی ، ساندویچ پانل

برای استعلام قیمت کانکس ، کانکس دست دوم و یا خرید کانکس با ما تماس بگیرید.

این جابجایی راحت و آسان و تنوع ساخت کانکس توانسته جایگاه برتری در همه صنایع و مصارف به دست آورد. حتی معماران و طراحان مبتکر کانکس ها سعی کرده اند آنها را با محیط زیست سازگارتر کنند. همچنین برخی از سازه‌ها می‌توانند ساده باشند و برخی دیگر طرح‌های پیچیده‌ای داشته باشند که از چندین کانکس ادغام شده با سایر اجزای ساختاری استفاده می‌کنند.

کانکس چیست؟

کانکس سازه پیش ساخته است که دارای کاربرد های مختلفی است اما ایده اولیه آن برای استفاده به عنوان سکونت موقت سریع ساخته شده بوده که با گذشت زمان کاربری هایی مانند فروشگاهی و خدماتی نیز به آن اضافه شده است.

برخی از کانکس برای ایجاد اقامتگاه های چند منظوره در یک ردیف روی هم چیده می شوند، در حالی که برخی دیگر را می توان به شیوه های دیگر در یکجا گرد آورد تا شاهکارهای معماری خیره کننده ای ارائه شود.

کانکس گزینه مناسبی برای اسکان موقت است. در مواردی که محل اقامت یا سکونت باید در مدت زمان کوتاهی جابه جا شود، با استفاده از کانکس می توان به بهترین نتیجه رسید. کم بودن زمان ساخت کانکس از دیگر مزایای آن است. البته کانکس های پیش ساخته و آماده نیز وجود دارند که به راحتی قابل تهیه خستند.

انعطاف پذیری کانکس در ساخت باعث شده تا طراحی و تولید کانکس با طرح ها و نقشه های مختلفی پیش برود و نیازهای مختلفی را برطرف کند. یک کانکس مسکونی می تواند آشپزخانه, سرویس بهداشتی, اتاق خواب, سالن پذیرایی, انباری و هر آنچه را که شما نیاز داشته باشید داشته باشد. کانکس اداری در صورت نیاز می تواند دارای سالن کنفرانس, اتاق مدیریت, اتاق کارمندی, اتاق منشی و دیگر موارد مورد نیاز باشد.

پوشش داخلی کانکس

برای پوشش داخلی کانکس از مواد گوناگونی استفاده می شود که در حال کلی شامل نما دیوارپوش روکشدار، نما دیوارپوش سفید، نمای ساندویچ پانل و نما PVC چاپی می شود.

نما دیوارپوش روکشدار رایج ترین شیوه برای پوشش داخلی کانکس است که در طرح و رنگ های بسیار متنوعی استفاده می شود. نما دیوارپوش سفید روش دیگری برای پوشش داخلی کانکس است که بیشتر برای کانکس هایی کارگاهی مناسب است. نمای داخلی ساندویچ پانل هم از دو ورق آلوزینک ساخته می شود که می توان از دیوارپوش هم استفاده کرد.پوشش داخلی کانکس PVC چاپی هم برای استفاده در کارگاه و اداره و شرکت مناسب است.

به طور کلی می توان گفت از موادی چون ورقه های فولادی، کامپوزیت آلومینیمی، چوب، پروفیل های آهنی و یا مواد پلی اورتان برای ساخت کانکس ها استفاده می شود.

زندگی در کانکس

کانکس ها می توانند خاطرات کودکی را زنده کنند و پاسخی به جنبش کوچک خانه‌سازی امروزی باشند، خانه‌های کانکسی نوآوری و دوام را در یک بسته مستقل با همدیگر ترکیب می‌کنند. برخی دیگر از کانکس ها نیز ساختارهای چندلایه ای دارند که مانند بلوک های لگو رفتار می کنند و در خانه های فوق لوکس به اوج خود می رسند

.

در هر پیکربندی، یک خانه کانکسی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد - یک خانه ساخته شده از یک کانتینر فولادی که برای حمل و نقل مناسب است.

نحوه انتخاب کانکس مناسب

دو اندازه اصلی برای کانکس وجود دارد - 8 در 20 فوت (2 در 6 متر) و 8 در 40 فوت (2 در 12 متر) که فضاهای 160 و 320 فوت مربع (15 و 30 متر مربع) را فراهم می کند. به ترتیب. کانکس های معمولی دارای ارتفاع 8.5 فوت (2.5 متر) هستند، اما تا یک مکعب بلند 9.6 فوت (3 متر) را نیز می توانند ارائه دهند. البته گران تر در می آید، یک مکعب بلند ممکن است ارزش هزینه اضافی را داشته باشد - اضافه کردن موارد ضروری مانند عایق کاری و لوله کشی باعث کاهش ارتفاع می شود.

محیطی بدون حشرات

از آنجایی که مصالح ساختمانی اصلی روی کانکس فولاد است، در برابر حشرات و آفات بسیار مقاوم هستند. به عنوان مثال، حتی اگر کفپوش ها و نمای بیرونی کانکس چوبی باشند، به دلیل اینکه اسکلت داخلی ساختمان از فولاد ساخته شده، نگرانی در مورد موریانه ها و ورود سایر حشرات کمتر است. موریانه‌ها می‌توانند به نمای بیرونی یا هر پوشش داخلی آسیب برسانند، اما نمی‌توانند به یکپارچگی ساختاری کانکس شما آسیب بزنند.

زندگی آزاد

کانکس ها با راه‌های مختلفی می توانند برای شما آزادی به ارمغان بیاورند.

آزادی مالی: اگر وام مسکن یا حتی اجاره بها نداشته باشید، زندگی شما چگونه خواهد بود؟ با قیمت پایین‌تر خانه‌های کانکسی، ممکن است آزادی مالی برای خرید خانه به دست بیاورید، چیزی که ممکن است فکرش را نمی‌کردید با یک خانه سنتی برای خودتان دست و پا کنید. هنگامی که شما وام مسکنی ندارید، انعطاف پذیری بیشتر دارید تا زندگی واقعی تان را بکنید، نه اینکه مدام نگران پرداخت قبوض باشید.

 آزادی فیزیکی: خانه کانکسی متحرک است! برای تحقق آن کمی کار لجستیکی بیشتری لازم است، اما شما می توانید کانکس قابل حمل خودتان را در سراسر کشور و حتی جهان داشته باشید! تا زمانی که یک قطعه زمین و اتصالات برای تاسیسات برقی دارید، محلی برای خانه کانکسی خودتان دارید!

کارآمد و سازگار با محیط زیست

در سال های اخیر، مردم به دنبال راه‌هایی برای زندگی سالم تر و کاهش ردپای مواد کربنی و بازیافتی از زندگی خود بوده‌اند. خانه های کانکسی فرصتی عالی برای دستیابی به هر دوی این اهداف فراهم می کند.

با عایق بندی مناسب، خانه های کانکسی می توانند به طرز باورنکردنی در مصرف انرژی کارآمد باشند و هم تابستان های گرم و هم زمستان های سرد و بادی را تحمل کنند. مانند بسیاری از طرح‌های کوچک خانه، یک خانه کانتینری به دلیل اندازه کوچکشان می‌تواند به طرز باورنکردنی کارآمد باشد. عایق بالا می تواند گرم کردن یا خنک کردن فضای کوچک را آسان کند و بسیاری از صاحبان گزینه انرژی خورشیدی را انتخاب می کنند که می تواند هزینه ماهانه آب و برق را کاهش دهد.

(0) نظر
X