automn

خريد بليط هواپيما ايران اير

automnRight
social
about درباره وبلاگ
#

خريد بليط هواپيما ايران اير

آشنایی با صفر تا صد مراحل انجام ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک فرآیند چند مرحله ای است که معمولا طی چند ماه انجام می شود. در صورتی که شما نیز دندانی دارید که از دست رفته یا باید کشیده شود، با این روش دیگر لازم نیست نگران باشید چرا که این گزینه لبخند زیبایی را به شما باز خواهد گرداند. ایمپلنت دندان جایگزین دندان های از دست رفته، پوسیده یا شکسته می شود. با این حال، این روند یک شبه اتفاق نمی افتاد.

انجام ایمپلنت دندان شامل چندین مرحله است که برای رسیدن به حداکثر درصد موفقیت درمان باید با دقت طی شوند. در ادامه این مراحل را توضیح خواهیم داد و اگر شما نیز به فکر کاشت دندان هستید، دقیقا متوجه خواهید شد که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید انجام شود.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 23j3.jpeg

مراحل انجام ایمپلنت دندان

قبل از اینکه فرآیند کاشت دندان را با جزئیات توضیح دهیم، به طور خلاصه مراحل این درمان را در زیر ذکر خواهیم کرد:

  • کشیدن دندان آسیب دیده (در صورت لزوم)
  • آماده سازی استخوان فک (پیوند استخوان) در صورت امکان
  • جراحی ایمپلنت دندان (جایگذاری)
  • رشد و التیام استخوان (اسئواینتگراسیون یا پیوند استخوان)
  • قرار دادن اباتمنت
  • تاج دندان دائمی

به یاد داشته باشید که کل این فرآیند طی چندین ماه انجام می شود. با این روند طولانی، طبیعی است که قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر گزینه های ترمیمی بالاتر باشد. اکنون بدون هیچ مقدمه ای، بیایید با جزئیات دقیق تر مراحل بالا را بررسی کنیم.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 222.png

مرحله اول: برداشتن دندان آسیب دیده

به طور کلی ایمپلنت دندان برای جایگزینی ریشه دندان با پایه های فلزی یا پیچ طراحی شده است. بهتر است اینگونه بگوییم که ایمپلنت برای نصب، نیازمند یک فضا است. در بسیاری از مواقع به دلیل از دست دادن دادن دندان، فضای خالی وجود دارد، اما در برخی موارد، دندان موجود (معمولاً دندان غیر قابل ترمیم) باید کشیده شود.

پس از کشیدن دندان آسیب ‌دیده، در حدود چند هفته زمان لازم است تا این ناحیه بهبود یابد.

مرحله دوم: آماده سازی استخوان فک

احتمالا می دانید که ایمپلنت های دندانی به استخوان فک متصل می شوند و برای همین جهت رشد به استخوان سالم نیاز دارند. متأسفانه، هنگامی که دندانی از دست می‌رود، بافت استخوانی که ریشه دندان را نگه می‌دارد شروع بازجذب در بدن می کند.

علاوه بر این، اگر دندان یا دندان هایی برای مدت طولانی از دست رفته باشند، استخوان نیز تحلیل خواهد رفت.

پس، برای بازگرداندن استخوان سالم در محل ایمپلنت، دندانپزشک می تواند یک روش نسبتاً ساده به نام پیوند استخوان را انجام دهد. او در این فرآیند، استخوان که معمولا مصنوعی است را در محل دندان از دست رفته قرار می دهد. با گذشت زمان، استخوان مصنوعی با استخوان موجود ترکیب شده و محل سالم تری برای ایمپلنت دندانی ایجاد شود.

توجه به این نکته مهم است که پیوند استخوان بخش مهمی از مراحل انجام ایمپلنت بوده و حدود 50 درصد از بیماران به آن نیاز دارند، اما خوب قطعا هزینه و زمان بیشتری در روش کلی این کار، اضافه می شود.

مرحله سوم: قرار دادن ایمپلنت

این بخشی از کاشت دندان است که اکثر بیماران نگرانی زیادی در مورد آن دارند. اما صادقانه بگوییم، نیازی به نگرانی نیست. جراحی مدرن ایمپلنت دندان سریع و راحت بوده و با وجود یک دندانپزشک حاذق، قرار دادن ایمپلنت بسیار راحت تر از تصور شما خواهد بود.

بهتر است اینگونه توضیح دهیم که امروزه با پیشرفت های عظیم در تکنولوژی، بسیاری از برنامه ریزی ها و آماده سازی های مربوط به جراحی ایمپلنت دندان تقریباً از قبل انجام می شود. این یعنی فرآیند واقعی کاشت ایمپلنت دندان فوق العاده دقیق و سریع است.

در این مرحله، برش کوچکی در ابتدای کار در لثه زده شده تا استخوان فک در معرض دید قرار گیرد. پس از آن، سوراخ ریزی در استخوان ایجاد و ایمپلنت در عمق آن نصب می شود. دندانپزشک پس از این کار، لثه را با دقت زیاد از پشت بخیه می زند.

توجه داشته باشید که فضای دندان کشیده شده هنوز هم خالی است و دندانپزشک در این ناحیه، پروتزهای موقتی قرار می دهد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

دندانپزشک برای قرار دادن ایمپلنت، از بی حسی استفاده می کند. به طور کلی، این درمان با درد کمی همراه است و در صورتی که نتوانید آن را تحمل کنید، متخصص دندانپزشکی برای شما مسکن تجویز خواهد نمود.

مرحله چهارم: ریکاوری

این مرحله به عقیده برخی بیماران، یکی از مهمترین یا حتی مهمترین مرحله پروسه انجام ایمپلنت است.

استئواینتگراسیون یا همجوشی استخوان زمانی اتفاق می افتد که بافت استخوانی باقیمانده با ایمپلنت تازه قرار داده شده ادغام و جوش می خورد. واقعا هم این مرحله اهمیت بالایی دارد، زیرا در دوره ریکاوری، یک پایه فوق العاده قوی ایجاد می شود که می تواند تاج ، بریج یا پروتز دندان و هر نیروی بایت مرتبط با آن را پشتیبانی کند. در واقع، بیمار باید بتواند عملکرد طبیعی بایت را بدون محدودیت حفظ کند.

مدت زمان خاصی برای این مرحله وجود نداشته و آن از بیماری به بیمار دیگر فرق دارد. در هر صورت، در حدود 6 تا 12 هفته زمان لازم است و طی این مدت، لازم است که بیمار چندین بار به دندانپزشک رجوع کند تا پیشرفت کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

مرحله پنجم: نصب اباتمنت (Abutment)

پس از ریکاوری، اکنون نوبت نصب اباتمنت است. اباتمنت یک سوکت گوی شکل است که به عنوان بالشتک و کمک فنر عمل می کند. این سوکت روی خطر بالای لثه و درست در بالای ایمپلنت قرار گرفته و در واقع، رابطی بین تاج و خود ایمپلنت است. پس از نصب اباتمنت نیز، دو هفته برای ریکاوری لثه ها زمان لازم است و پس از آن تاج دندان نصب می شود.

مرحله ششم: قرار دادن اتصالات نهایی

در نهایت، تاج دائمی بعد از 3 تا 9 ماه نصب می شود. البته این اتصالات، پس از بهبود نهایی لثه و اطمینان از استحکام استخوان قرار می گیرند. تاج اکنون قسمت زیبایی دندان شما بوده و شامل دو نوع می شود که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید: تاج متحرک و ثابت.

C:UsersAryaDesktopرپرتاژموضوع 2wed.JPG

تاج هایی که قابلیت جابجایی دارند را می توانید از محل خود درآورده و به راحتی تمیز کنید، مانند دندان های مصنوعی. اما در تاج ثابت، دندان درون ایمپلنت پیچ یا چسبانده می شود و شما دیگر نمی توانید آن را خارج کنید. این گزینه بسیار قوی تر بوده و می تواند انتخاب خوبی باشد.

ایمپلنت ظاهری طبیعی دارد یا مصنوعی؟

طبیعی به نظر رسیدن ایمپلنت یکی از نگرانی های بزرگ بیماران است. اما باید در پاسخ به این سوال، باید یک بله جانانه گفت. زیرا این گزینه به گونه ای طراحی شده که دقیقا مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد.

اگر شما نیز می خواهید بیشتر در مورد مراحل انجام ایمپلنت دندان و اینکه آیا کاندید مناسبی برای این روش هستید، بدانید، می توانید با کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی،drmohammadi.com تماس بگیرید. دکتر شهاب محمدی برای انجام ایمپلنت از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده نموده و می تواند لبخند شما را به طور چشمگیری بازسازی و متحول سازد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت های دندانی می توانید به وب سایت دکتر محمدی مراجعه نموده و در صورت سوال، با کارشناسان در تماس باشید.

منبع: آشنایی با صفر تا صد مراحل انجام ایمپلنت

(0) نظر

ایمپلنت لیزری، یک تکنولوژی نوین و شگفت انگیز

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی جز آن دسته موضوعاتی است که افراد کمی در مورد آن شناخت کامل دارند. عمدتا اکثر ما می دانیم که قیمت ایمپلنت لیزری بالاتر از ایمپلنت دندان معمولی است اما شاید در مورد تفاوت های این دو اطلاعات زیادی نداشته باشیم.

فناوری هایی که امروزه دندانپزشکان از آنها برای درمان بیماران خود استفاده می کنند، رو به گسترش است. مثلا ماده فیلینگ سفید را در نظر بگیرید که جایگزین آمالگام فلزی شده است. بهتر است اینگونه بگوییم که دندانپزشکان برای درمان مشکلات رایج دندانی به روش های کم تهاجمی تر روی آورده اند، مثل لیزر.

قطعا شنیده اید که لیزرها واقعا چقدر دقیق هستند. برای مثال، برش لیزری کاربردهای متعددی در دندانپزشکی دارد، از درمان بیماری لثه گرفته تا برش دندان و نیز از بین بردن پوسیدگی.

یکی دیگر از این خدمات نوین، ایمپلنت لیزری است یا همان بهره گیری از لیزر برای کاشت دندان. یکی از بارزترین ویژگی های این فناوری، راحتی بیشتر بیماران است. همچنین افرادی که با لیزر درمان می‌شوند، سریع‌تر از سایر روش‌های دندانپزشکی بهبود می‌یابند.

کاربرد لیزر در ایمپلنت

ایمپلنت لیزری یا به کار بردن لیزر در کاشت دندان، کمک بسیار زیادی به متخصصین و بیماران نموده است. به دلیل مزایای منحصر به فرد این فناوری، درمان و جراحی ایمپلنت با لیزر افزایش روز افزونی داشته و بیماران استقبال خوبی از آن به عمل آورده اند.

کاربرد لیزر در مراحل مختلف کاشت دندان مشهود بوده و همین امر با تفاوت هایی در تفاوت این دو گزینه به جز متفاوت بودن قیمت ایمپلنت دندان همراه بوده است. علاوه بر این، این روش افزایش سرعت بهبودی، کاهش درد و خونریزی را به دنبال دارد. به عبارتی، لیزر با کمترین آسیب به بافت نرم و سخت همراه بوده و می توان یک جراحی بدون خطر و آتروماتیک را شاهد باشیم.

البته ناگفته نماند که ایمپلنت لیزری نیازمند تخصص و مهارت بالایی است چرا که این امر باید با دقت خاصی انجام شود. در حقیقت، کاربرد طول موج مناسب توسط متخصص ایمپلنت بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی

امروزه اکثر ما می دانیم که ایمپلنت های دندانی یک انتخاب عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند و می توانند لبخند زیبا و اعتماد به نفس بالایی را برای ما به همراه داشته باشند. از سویی دیگر، استفاده از لیزر در کاشت دندان، یک انتخاب هوشمندانه است که برخی از متخصصین آن را نسبت به ایمپلنت های معمولی ترجیح می دهند.

لیزر درمانی در مقایسه با چاقوی جراحی و تیغه ها مزایای بالینی زیادی دارد؛ از جمله کنترل دقیق تر پزشک و راحتی بیشتر برای بیمار. لیزرهای دندانی نوعی دستگاه ‌های پزشکی هستند که از یک نور دقیق و متمرکز برای درمان بافت استفاده می‌کنند.

اصطلاح LASER مخفف عبارت Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. برای اینکه بتوانیم درک واضح تری از لیزر به شما ارائه دهیم اجازه دهید آن را با نور معمولی مقایسه کنیم. نور معمولی، مانند نور لامپ، دارای طول موج های زیادی بوده و در همه جهات پراکنده می شود، بنابراین کل اتاق روشن می شود.

از طرف دیگر نور لیزر دارای طول موج خاصی است. این به این معنی است که قدرت در یک پرتو کوچک باریک مهار می شود و یک نور بسیار شدید ایجاد می کند. پس، لیزرها دقت بالایی داشته و می توانند بر روی نواحی ریز تمرکز کنند،. همین مسئله آنها را برای جراحی های بسیار دقیق دندان به جای مته یا چاقوی جراحی بسیار مناسب می کند.

یکی دیگر از تفاوت های مهم ایمپلنت معمولی با ایمپلنت لیزری، حداقل خطر و آسیب به دندان ها است. لیزرها بی خطر هستند و در بسیاری از انواع روش های پزشکی از جمله تسکین درد TMJ، حذف لکه های خورشیدی، درمان سرماخوردگی، لیزیک، سفید کردن دندان، برداشتن آب مروارید، تسکین زخم شانکر، برداشتن تومور، جراحی پلاستیک، درمان بیماری لثه و بسیاری موارد دیگر استفاده می شوند.

پس با اطمینان می توانیم بگوییم که ایمپلنت لیزری یا همان استفاده از لیزر در کاشت دندان، به طور موثرتر و با حداقل تهاجم همراه بوده و این تجربه خوب و راحتی زیادی را برای بیماران فراهم می کند.

لیزر یک جایگزین مطمئن و ملایم برای ابزارهای سنتی دندانپزشکی است. آن‌ها به جراحان دهان و دندان و دندانپزشکان این امکان را می دهند تا کارهای پیچیده ‌تری را انجام دهند، از دست دادن خون را کاهش داده، ناراحتی بعد از عمل را به حداقل برسانند، احتمال عفونت زخم را کم کرده تا در انتها، بیماران سریع‌ تر به لبخند ایده آل خود دست یابند.

سخن پایانی

از مطالب بالا و اطلاعاتی که از قبل در مورد کاشت دندان با روش های معمول داشتید، این انتظار می رود که تا حدودی با تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی آشنا شده باشید. امروزه، لیزرهای بافت سخت مانند Er: YAG را می توان برای به دست آوردن شکاف اولیه برای کاشت دندان به جای استفاده از میکروموتور استفاده کرد.

همچنین، از لیزر برای برداشتن بافت نرم استفاده می‌شود و صفحه قشر استخوان به شکل دایره‌ای به طول تقریبی ۲ تا ۳ میلی‌متر و بقیه محل استئوتومی را می‌توان با استفاده از یک مته هندپیس آماده کرد. در ضمن، برخلاف مته های معمولی، نوک لیزر تمایل کمتری به لغزش دارد. همین امتیاز منجر به زمان بهبودی و ادغام سریع، حداقل ناراحتی بیمار و تماس بیشتر استخوان با ایمپلنت می شود.

یکی دیگر از تفاوت های مشهود ایمپلنت لیزری با معمولی این است که لیزر تروما را در حین بالا بردن فلپ و قرار دادن بخیه از بین می برد.

از سایر مزایای آن می توان به کاهش التهاب بعد از عمل به دلیل استریل شدن زمینه جراحی و راحتی بیشتر بیمار اشاره کرد. در انتها توجه داشته باشید که همگی این مزایا، مستلزم مراجعه به یک متخصص حرفه ای کاشت دندان است.

کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com جزء آن دسته از مراکزی است که به دلیل بروزترین تجهیزات و برخورداری از جدیدترین روش های نوین، بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می کند.

منبع: ایمپلنت لیزری، یک تکنولوژی نوین و شگفت انگیز

(0) نظر

ایمپلنت دو مرحله ای راه رسیدن به یک لبخند ایده آل

آیا می دانستید که دو روش عمده برای کاشت دندان وجود دارد؟ این نوع جراحی را می توان با روش دو مرحله ای یا فوری که همان ایمپلنت دندان در یک مرحله است انجام داد. قطعا بسیاری از ما دوست داریم بدانیم که کدام روش بهتر است یا به عبارتی درصد موفقیت آن بالاتر می باشد.

به طور کلی، دندانپزشک بسته به شرایط و وضعیت فردی شما تعیین می کند که کدام روش برای شما بهترین است. در ادامه مزایا و معایب هر دو تکنیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع ایمپلنت دندان

تا چند سال اخیر، ایمپلنت های دندانی تنها با یک روش نصب می شدند، یعنی کاشت دندان در دو مرحله. این گزینه بر پایه جراحی دو مرحله ای بود و امروزه نیز بسیاری از متخصصین این روش را بهترین گزینه برای فرد می دانند. اما اکنون به جز جراحی دو مرحله ای که تقریبا همه ما با آن به نوعی آشنا هستیم، کاشت فوری نیز نیز البته با تفاوت در قیمت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشکان ارائه می شود.

– ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری همانطور که از نامش پیداست، ایمپلنتی است که فورا پس از کشیدن دندان، در جای آن قرار می گیرد. شاید این روش از نظر بسیاری افراد ایده آل به نظر برسد، اما واقعا اینگونه نبوده و نمی توان در تمامی موارد آن را به کار برد. برای مثال، اگر شما دارای عفونت فعال باشید، این روش برای شما به هیچ وجه توصیه نمی شود.

– ایمپلنت دو مرحله ای

در روش ایمپلنت سنتی یا همان دو مرحله ای، ممکن است که شما به دو و یا حتی گاهی سه عمل جراحی نیاز داشته باشید. این جراحی ها عمدتا به این بستگی دارد که آیا شما قبل از کاشت دندان، به پیوند استخوان نیاز دارید یا خیر.

دندانپزشک در ابتدا با جراحی دندان یا دندان های آسیب دیده شما را از دهان خارج می سازد. حداقل ۳ ماه زمان می برد تا استخوان فک شما به خوبی بهبود یابد. در مرحله بعد، متخصص حجم استخوان و نواحی ایده آل برای ایمپلنت را با دقت ارزیابی می کند.

پس از پیشبرد مراحل کاشت دندان و قبل از اینکه تاج ایمپلنت نصب شود، بیمار باید حداقل سه ماه دوره نقاهت خویش را گذرانده باشد.

آیا می توان سال ها پس از کشیدن دندان، ایمپلنت کنیم؟

بله امکان پذیر است. در این حالت شما به پیوند استخوان نیز نیاز دارید.

مزایا و معایب ایمپلنت فوری و ایمپلنت دو مرحله ای

امروزه مهمترین دلیل محبوبیت ایمپلنت فوری این است که به مدت زمان بسیار کمی نیاز دارد. در واقع، در این روش، جایگزینی دندان به یکباره انجام شده و با نصب تاج موقت، زیبایی ظاهری شما تکمیل می شود. پس از آن، تاج موقت با تاج دائمی جایگزین می گردد.

مزایای ایمپلنت فوری

– نتایج سریع‌تر: در این روش، معمولا در همان جلسه‌ای که بیماران با دندان آسیب‌دیده به دندانپزشک مراجعه می‌کنند، می‌توانند پس از کشیدن دندان، ایمپلنت نیز انجام دهند.

– پشتیبانی از حفظ ساختار بافت نرم

– زیبایی شناسی در مدت زمان کوتاه

معایب ایمپلنت فوری

– جویدن غذا گاهی می تواند منجر به شکست ایمپلنت شود.

– لثه های اطراف ناحیه درمان ممکن است دچار فرورفتگی شوند.

– ریسک کاهش حجم استخوان در این روش بالا بوده و می تواند ساختار حمایت کننده ایمپلنت را به خطر انداخته و به طور موثر توانایی تحمل وزن آن را کاهش می دهد.

– بیماران برای واجد شرایط بودن ایمپلنت فوری، به مقدار کافی بافت نرم نیاز دارند.

مزایای ایمپلنت دو مرحله ای

در روش‌های سنتی‌، کاشت دندان با تاخیر، بسته به اینکه قبل از کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان باشید، یک رویکردی دو یا سه مرحله‌ای دارد.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، ابتدا کشیدن دندان آسیب دیده با جراحی انجام می شود. پس از آن، بیمار حداقل ۳ ماه صبر می کند تا استخوان به درستی بهبود یابد. در نهایت، قبل از ارزیابی های بیشتر در مورد حجم استخوان و نواحی نصب ایده آل دندان، پایان این مرحله، کاشت دندان است. مجددا پس از آن، ۳ ماه دوره نقاهت دیگر قبل از تثبیت تاج ایمپلنت ضروری است.

لازم به ذکر است که در صورت وجود عفونت حاد روی دندان یا عدم وجود استخوان کافی، متخصصین ما ایمپلنت دو مرحله ای را دنبال می کند.

با توجه به بازه زمانی طولانی ترمیم در این مرحله، دندانپزشک می تواند ناحیه و حجم استخوان را بهتر ارزیابی کند. همین این امکان قرار دادن دقیق تر ایمپلنت ها را به خوبی فراهم می کند. به عبارتی استخوان بیشتری در دسترس بوده و این ممکن است نیاز به پیوند استخوان را کاهش دهد.

علاوه بر مورد بالا، احتمال عفونت و شکست ایمپلنت در کاشت دندان دو مرحله ای کمتر بوده و در نتیجه فرد با مشکلات کمتری از این قبیل مواجه می شود.

معایب کاشت دندان در دو مرحله

از آنجایی که این روش دارای دو مرحله است، پس ما با دو دوره ریکاوری مواجه هستیم. همچنین زمان بهبودی طولانی تر، یکی از معایب دیگر ایمپلنت دو مرحله ای است.

چرا ایمپلنت دو مرحله ای از ایمپلنت فوری بهتر است؟

ایمپلنت دو مرحله ای با انجام دو عمل جراحی، امکان موفقیت بالاتری را فراهم می کند. اولین مرحله جراحی زمانی است که ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود و با گذشت ۲ تا ۳ ماه، استخوانی به خوبی جوش می خورد.

علاوه بر این، هیچ فشار یا نیروی بایت روی ایمپلنت دندان اعمال نشده و همین منجر به موفقیت ۹۸ درصدی روش دو مرحله ای می شود. ناراحتی و درد نیز پس از مرحله دوم جراحی ایمپلنت دندان در مقایسه با مرحله اول جراحی کاشت دندان که تورم و ناراحتی وجود دارد، کمتر است.

اگر شما نیز به تصمیم به ایمپلنت دندان دارید و در پی یک دندانپزشک متخصص با مهارت بالا در این زمینه هستید، ما کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com را به شما پیشنهاد می کنیم.

دکتر شهاب محمدی به دلیل گذراندن دوره های پیشرفته و کسب مهارت های لازم در خصوص کاشت دندان، می تواند تمام موارد پیچیده را برطرف نموده و یک لبخند ایده آل و رویایی را به شما هدیه دهد.

منبع: ایمپلنت دو مرحله ای راه رسیدن به یک لبخند ایده آل

(0) نظر

صفر تا ۱۰۰ مراحل ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا در صورت از بین رفتن دندان های بالایی می تواند زیبایی خیره کننده ای در ظاهر ایجاد کند. شاید شما نیز جز این دسته از افرادی باشید که در پی ایمپلنت دندان فک فوقانی خود هستند. در این صورت، احتمالا در مورد فرآیند این کار سوالاتی برای شما پیش آمده است.

به طور کلی، ایمپلنت کامل فک بالا نسبت به فک پایین، سخت تر تلقی می شود و برخی از مهمترین دلایل آن می توانند؛ زیبایی شناسی، آواشناسی، خط لبخند، مشکل استخوان و سینوس ها و ... باشد. از سوی دیگر، حجم، کیفیت و تراکم استخوان در فک بالا، به دلیل ضعیف تر و نرم بودن این ناحیه، یک مسئله جدی است و ایمپلنت این ناحیه باید با تبحر و دقت خاصی صورت گیرد.

مراحل انجام ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا با فک پایینی تفاوت چندانی ندارد و در هر دو مورد، یک مسیر مشخص طی می شود. اول اینکه، ایمپلنت دندان دارای دو بخش است: یک "ریشه" تیتانیوم که مستقیماً در استخوان قرار می گیرد و یک "تاج" در بالای ریشه تیتانیوم که با یک پیچ در جای خود نگه داشته می شود.

در ادامه مراحل روتین ایمپلنت کامل فک بالا را توضیح خواهیم داد، اما به خاطر داشته باشید که این فرآیند نیز مانند قیمت ایمپلنت دندان در هر شخص به دلیل نیازهای فردی ممکن است متفاوت باشد.

اگر شما نیز در مورد صفر تا 100 ایمپلنت فک بالا اطلاعاتی به دست آورید، حتما با ما همراه باشید.

- مرحله 1: مشاوره ایمپلنت دندان

همه چیز با یک مشاوره اولیه شروع می شود تا اینکه مشخص شود آیا ایمپلنت فک بالا گزینه مناسبی برای شما است یا خیر. دندانپزشک در ابتدا پس از گرفتن عکس‌ های سه بعدی اشعه ایکس و اسکن دیجیتال فک، حجم استخوان را ارزیابی می کند تا ببیند که آیا کاشت دندان در این ناحیه گزینه مناسبی است یا خیر.

در برخی موارد، برای کاشت دندان، استخوان اضافی لازم است. این کار با استفاده از پیوند استخوان انجام می شود. این یک راه حل خوب برای بیمارانی است که به مرور زمان یا به دلیل عفونت، استخوان از دست داده اند.

پس در اولین مشاوره، دندانپزشک همه عوامل مورد نیاز را قبل از اینکه به شما توصیه کند که آیا ایمپلنت کامل فک بالا، دندان بهترین گزینه است یا خیر، با دقت ارزیابی می کند.

همانطور که متوجه شده اید، زمانی که به جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته فکر می کنید، اطلاعات صحیح بسیار مهم است. به همین دلیل است که مشاوره ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا چقدر است؟

تعیین دقیق قیمت ایمپلنت فک بالا به عوامل متعددی بستگی داشته و دندانپزشک پس از معاینه و بررسی روند کار، هزینه نهایی را اعلام می نماید.

مرحله 2: برنامه درمانی شما در ایمپلنت کامل فک بالا

پس از بررسی و تایید برنامه درمانی، دندانپزشک مربوطه، مسیر را به سمت دندان های جدید و زیبا هموار می سازد. به طور کلی، متخصصین مجرب در این زمینه، از نرم‌افزارهای ویژه اسکن برای تهیه نقشه مجازی از استخوان فک و تعیین موقعیت ایده‌آل برای ایمپلنت دندان استفاده می ‌کنند.

البته این یک مرحله اضافی در برنامه ریزی است که همه دندانپزشکان انجام نمی دهند، اما واقعا ارزش آن را دارد. در واقع، این یک گزینه دیجیتال بسیار دقیق تر نسبت به روش های معمولی کاشت دندان است، به این معنی که ایمپلنت فک بالای شما با دقت بسیار زیادی انجام می شود.

در این مرحله، یک الگوی منحصر به فرد برای کاشت دندان ترسیم شده و به شما این اطمینان داده می شود که نتایج دقیقی دریافت خواهید کرد و همین شما را به سمت مرحله سوم سوق خواهد داد.

مرحله 3: کاشت دندان

اکنون زمان هیجان فرا رسیده و در حال برداشتن بزرگترین گام به سمت دندان یا دندان های زیبای جدید خود هستید، یعنی قرار دادن ایمپلنت. در این مرحله دندانپزشک از راهنمای دقیق جراحی در مرحله 2 استفاده می کند تا با دقت یک "ریشه" دندان تیتانیومی جدید را در دهان قرار دهد.

اکثر بیماران از سرعت و عدم درد کل فرآیند شگفت زده می شوند. به لطف بی حسی موضعی، چیزی احساس نکرده و معمولا این مرحله، از ابتدا تا انتها حدود یک ساعت طول می کشد.

البته طبیعی است که بعد از ایمپلنت فک بالا کمی احساس ناراحتی کنید، که این هم با مصرف مسکن برطرف می شود. خبر خوب این است که اکثر بیماران تحمل این ناراحتی را آسان دانسته و هر درد معمولاً ظرف یک یا دو روز فروکش می‌کند.

لازم به ذکر است که استخوان فک پایین معمولاً متراکم تر بوده و به سرعت بهبود می یابد، برای همین ایمپلنت های فک پایین معمولاً تا سه ماه دیگر برای مرحله بعدی آماده می شوند. اما همانطور که در بالا نیز گفته شد، استخوان فک بالا نرم تر است و این پروسه ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

تعداد ایمپلنت برای فک بالا چه تعداد است؟

شما برای برای فک بالا به هشت عدد پروتز نیاز دارید. چنانچه ارتفاع استخوان فک خوبی داشته باشید کاشت دندان به راحتی آغاز شده و صاحب دندان هایی بسیار زیبا و طبیعی خواهید شد.

هزینه ایمپلنت فک بالا چقدر است؟

نمی توان هزینه قطعی و دقیق ایمپلنت فک بالا را تعیین کرد، چرا که هر دندانپزشک با توجه به شرایط و نیازهای فردی بیمار و نیز طبق تخصص و تجربه ای که دارد، هزینه آن را مشخص می نماید. برای مثال، عواملی نظیر قرار دادن ایمپلنت و دشواری کار، تجربه و مهارت دندانپزشک، مدت زمانی که صرف این عمل شده و ... می توانند همگی در هزینه نهایی موثر باشند.

در نهایت، از آنجایی که ایمپلنت دندان یک روش دائمی است، تنها به هزینه آن اکتفا نکرده و قبل از آن، تجربه و تخصص دندانپزشک مورد نظر را نیز ارزیابی نمایید. توجه داشته باشید که اگر متخصص نتواند به درستی کار خود را انجام دهد، ممکن است مشکلات عدیده و جبران ناپذیری از جمله عفونت های شدید دهان و دندان برای شما پیش آید.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com که یک مرکز تخصصی است، یک برنامه درمانی سفارشی برای بیماران طراحی شده و تمامی گزینه های پرداخت با آفرهای ویژه به آنان ارائه می شود.

منبع: صفر تا ۱۰۰ مراحل ایمپلنت کامل فک بالا

(0) نظر

۷ فاکتور تاثیرگذار بر میزان موفقیت ایمپلنت دندان

یکی از روش های موثر و فوق العاده محبوب برای جایگزینی دندان های از دست رفته بیماران، کاشت دندان است. دلایل اصلی محبوبیت ایمپلنت دندان علاوه بر بازیابی عملکرد و ظاهر طبیعی دندان های طبیعی، می توان به میزان موفقیت بالای این روش اشاره نمود. در واقع، این عدد بین ۹۰-۹۵ درصد بوده که حقیقتا، امتیاز بسیار قابل قبولی است.

اما حتی با این میزان موفقیت بالا، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیربگذارد. پس باید ببینیم چه چیزی باعث بهترین نتیجه در کاشت دندان می شود و در مقابل چه چیزی شکست آن را در پی دارد.

یک ایمپلنت موفق، ایمپلنتی است که بدون عفونت بهبود یابد و به خوبی با استخوان فک پیوند بخورد. در ادامه مطلب، به برخی از رایج ترین عواملی که می توانند بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیربگذارند نگاهی خواهیم انداخت.

ایمپلنت دندان

عوامل تاثیرگذار برای دستیابی به بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان کدامند؟

امروزه، ایمپلنت امن ترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما است. آنها دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل کرده و به شما کمک می کنند غذا را به راحتی بجوید، صحبت کنید و لبخند بزنید.

 در صورت مراقبت صحیح از آن، می توان تصور کرد که این گزینه در طول عمر فرد استفاده کننده دوام می آورد. با مراقبت کافی و مناسب، شما همچنین به دلیل بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان، متحمل هزینه نخواهید شد.

مطالعات نشان داده‌اند که شرایط متعددی می ‌توانند بر اثربخشی ایمپلنت ‌های دندانی تاثیربگذارند، از جمله:

۱. سیگار کشیدن

سیگار نه تنها برای سلامت کلی شما مضر است، بلکه برای سلامت دهان و دندان شما نیز ضرر دارد. به همین دلیل، می تواند بر موفقیت ایمپلنت های دندانی نیز تاثیربگذارد.

 اول از همه اینکه سیگار روند بهبود طبیعی بدن را کند کرده و این می تواند خطر عفونت پس از جراحی ایمپلنت را افزایش دهد. نه تنها این، بلکه سیگار کشیدن باعث انقباض عروق خونی شما و این مسئله می تواند باعث خونریزی بیش از حد در طول و بعد از عمل شود.

به دلیل تاثیرمنفی سیگار بر روی کاشت دندان، بسیاری از متخصصان ایمپلنت از شما می خواهند قبل از انجام عمل، سیگار را برای مدت معینی ترک کنید.

ایمپلنت دندان

۲. تراکم استخوان

 یکی دیگر از فاکتورهای مهم که بر نتیجه ایمپلنت های دندانی تاثیرمی گذارد، میزان توده یا تراکم استخوانی شما در فک است. در حقیقت، باید مقدار مشخصی از استخوان وجود داشته باشد تا ایمپلنت بتواند با آن پیوند بخورد.

با از دست دادن یک یا چند دندان، استخوان فک به آرامی تحلیل می رود. البته افرادی که تراکم استخوان کمی دارند هنوز هم می توانند ایمپلنت دندان قرار دهند، اما ممکن است به روش های تکمیلی مانند پیوند استخوان نیز نیاز داشته باشند.

روش‌های پیوند استخوان، مواد استخوانی را به نواحی با توده استخوانی کم اضافه می‌کنند تا رشد استخوان جدید را ترغیب نمایند. توجه داشته باشید که تنها یک متخصص ایمپلنت می تواند تعیین کند که آیا پیوند استخوان برای کاشت دندان نیاز است یا خیر.

۳. زمان جراحی

یکی دیگر از عوامل مهم، زمان بندی جراحی است. بر اساس تحقیقات اخیر، مرحله بندی عمل در بیش از یک روش با برداشتن دندان، چندین ماه انتظار برای بهبود محل پس از کشیدن دندان و در نهایت کاشت، شانس نتیجه مطلوب را افزایش می دهد.

پس هنگام انتخاب دندانپزشک برای کاشت ایمپلنت، مطمئن شوید که او آناتومی شما را بررسی کرده و بهترین گزینه ممکن و ماندگار را برای شما را انتخاب می نماید.

۴. رعایت رژیم غذایی

 رژیم غذایی که بعد از جراحی ایمپلنت مصرف می کنید، بر روی یکپارچگی یک نتیجه خوب و موفق موثر است. برخی از دندانپزشکان پس از کاشت به بیماران توصیه می کنند تا چند هفته به رژیم غذایی نرم روی آورده و از جویدن غذاهای سفت در ناحیه جراحی خودداری کنند. پس حفظ یک رژیم غذایی مغذی و متعادل اغلب برای سلامت جسمانی مفید بوده و می تواند به روند بهبودی نیز کمک کند.

۵. بهداشت دهان و دندان

اطمینان از بهداشت دهان و دندان خوب و مراقبت صحیح از دندان، به عنوان بخشی از درمان پس از جراحی ایمپلنت، بسیار مهم است. مسواک زدن، کشیدن نخ دندان کشیدن و شستشوی روزانه دهان برای به حداقل رساندن احتمال عفونت لثه، نتیجه درمان ایمپلنت را افزایش می دهد.

۶. سلامت سیستمیک بدن

 اینکه سیستم سلامتی شما تا چه اندازه خوب است، می تواند بر میزان حمایت بدن از ایمپلنت تاثیربگذارد. این فاکتور مهم همچنین می تواند بر میزان بهبودی دهان شما پس از جراحی ایمپلنت موثر باشد.

۷. تخصص دندانپزشک

اگر ایمپلنت به درستی نصب نشده باشد، قطعا، دوام نمی آورد. بنابراین، بسیار حائز اهمیت است که یک متخصص دندانپزشکی با تخصص کافی انتخاب کنید.

ایمپلنت دندان

تجربه و مهارت جراح دندان در موفقیت ایمپلنت شما نقش بسزایی داشته و به همین دلیل بهتر است که این کار در یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و مجهز که می تواند جراحی را با حداقل تهاجم و به راحتی انجام دهد، صورت گیرد.

دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com یکی از دندانپزشک بنام و مجرب در زمینه ایمپلنت دندان هستند که تمامی شرایط شما را برای این جراحی با دقت بررسی خواهند کرد، از ارزیابی اینکه آیا شما کاندید مناسبی هستید گرفته تا قرار دادن اباتمنت و تکمیل ترمیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایید.

منبع: ۷ فاکتور تاثیرگذار بر میزان موفقیت ایمپلنت دندان

(0) نظر
X