automn

خريد بليط هواپيما ايران اير

automnRight
social
about درباره وبلاگ
#

خريد بليط هواپيما ايران اير

ایمپلنت دندان | درباره ایمپلنت حرفه‌ ای مفید و مختصر بدانید | ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های مفید برای جایگزینی دندان های از دست رفته انسان است. جایگزینی که بیشترین شباهت را به دندان های اصلی انسان دارد و دقیقا همان نقشی را ایفا می کند که دندان های اصلی در بدن دارند. تا چندین سال گذشته، افرادی که دندان های اصلی خود را به هر دلیلی از دست می داند بسیار نا امید و مایوس می شدند. خالی ماندن دهان از دندان خطرات زیادی را برای سلامتی انسان خواهد داشت. اما با بروز علم و فناوری جدیدی به نام ایمپلنت دندان، دیگر فردی باقی نخواهد ماند تا با از دست دادن دندان های اصلی، خود را سرزنش کند. در مورد ایمپلنت دندان چه می دانید؟ در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی قصد داریم در مورد ایمپلنت دندان صحبتی مفصل و جامع با یکدیگر داشته باشیم. از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

آشنایی با ایمپلنت دندان 

همان طور که در ابتدای مطلب به ان اشاره کردیم، ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های طبیعی است. ایمپلنت دندان در واقع یک ریشه مصنوعی است که به شکل پیچ در درون استخوان فک قرار می گیرد. این پیچ که از جنس تیتانویم است در واقع نقش ریشه دندان های اصلی را در ایمپلنت دندان ایفا می کند. به همان صورت که دندان های اصلی ما بر روی ریشه خود سوار شده اند، یک یا چند دندانی که با تاج دندان ساخته شه اند در لابراتور نیز بر روی ایمپلنت هایی که نقش پایه را دارند قرار خواهد گرفت. ایمپلنت دندان باعث می شود شما دیگر نگرانی برای دندان های از دست رفته خود نداشته باشید. 
این خدمات دندان پزشکی امروزه به یک روش محبوب و بسیار کارامد تبدیل شده است. افرادی که به هر دلیلی یک یا چند دندان اصلی خود را از دست می دهند به راحتی می توانند با اجرای ایمپلنت دندان، مشابه ترین گزینه را به دندان های اصلی برای خود بازگردانند. ایمپلنت دندان نه تنها از نظر کارایی بیشترین شباهت را به دندان های اصلی انسان دارد بلکه از نظر زیبایی نیز به همان اندازه دندان های اصلی، نقش آفرین است. اجرای ایمپلنت دندان باعث می شود، زیبایی صورت شما به شما بازگردد و از لبخند زدن احساس رضایت و خرسندی داشته باشید.

بررسی تاریخچه ایمپلنت دندان

بد نیست کمی با تاریخچه ایمپلنت دندان اشنا شوید و بدانید که اصلا این روش از چه زمانی در کلینیک دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفت و مبدا شکل گیری ان کدام سرزمین بود. نسخه اولیه ایمپلنت دندان را می توان به حدود 2 هزار سال قبل ارتباط داد. نسخه های اولیه ایمپلنت دندان ابتدا در چین باستان مورد استفاده قرار گرفت. هر چند در ان زمان، ایمپلنت دندان نقش و مفهوم امروزی را نداشت. نخستین در چین باستان از میخچه های درست شده از بامبو به عنوان جایگزینی برای دندان های اصلی استفاده می کردند.

در قرن هجدهم میلادی بود تعدادی از پژوهشگران شروع به انجام آزمایشاتی مختلف برای ساخت ایمپلنت های دندانی کردند. ان ها ابتدا کار خود را با استفاده از طلا و آلیاژ آغاز کردند و اما نتوانستند در این آزمایش چندان نتیجه مطلوبی بگیرند. حتی در سال 1886 میلادی، یک پزشک چندین ازمایش را بر روی یک تاج چینی سوار شده بر روی یک دیسک پلاتینی انجام داد و ان را به عنوان یک جایگزین برای دندان های اصلی استفاده کرد اما در این عمل نیز نتوانست موفقیتی حاصل کند. در سال 1952 میلادی یک جراح سوئدی که چندین سال مشغول تحقیق برای جایگزینی دندان های اصلی بود متوجه خواص مورد نیاز به جهت جوش خوردن موفقیت آمیز ایمپلنت دندان شد و توانست اولین عمل کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. بنابر این باید جراح سوئدی (برین مارک) را اولین فردی معرفی کرد که توانست بعد از سال ها تحقیق و فعالیت، اولین کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. ایمپلنت دندانی که امروزه در کلینیک های دندان پزشکی مورد استفاده و اجرا قرار می گیرد، تماما مدیون زحمات و تحقیقات 30 ساله برین مارک می باشد.

اجرا و مواد سازنده ایمپلنت دندان

ایمپلنت از چه چیزی ساخته شده است؟ این سوال برای افرادی که در مورد ایمپلنت دندان کنجکاو هستند به وجود خواهد امد. به راستی اجزای تشکیل دهنده و مواد سازنده ایمپلنت دندان چه موادی هستند. اجزا ایمپلنت دندان تنها 3 مورد هستند. فیکسچر یا پایه ایمپلنت، اباتمنت یا همان ابزار اتصال فیکسچر به تاج و تاج دندان یا همان پروتز دندان مصنوعی، 3 اجزای اصلی ایمپلنت دندان هستند. اما مواد سازنده ان از اجزای مختلفی ساخته می شود که سرامیک یا زیرکونیا و تیتانیوم برخی از ان ها می باشند. مواد سازنده ایمپلنت بر اساس نوع ایمپلنت دندان متفاوت است. نا گفته نماند که بر حال حاضر ایمپلنت های تیتانیومی بیشترین کاربرد را دارند.

معرفی انواع ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان بهتر است انواع ایمپلنت را بشناسید. 5 نوع ایمپلنت وجود دارد. ایمپلنت دندان سنتی یا استاندارد، اوردنچر، مینی ایمپلنت، All on 4 و ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری انواع ایمپلنت دندان می باشند. هر یک از این موارد ذکر شده، ویژگی های خاصی دارند. برای مثال اوردنچر بر پایه ایمپلنت نیز تقریبا همان ساختاری را دارد که دندان های مصنوعی سنتی دارند. البته با این تفاوت که پروتز دندانی به جای اینکه بر روی لثه قرار بگیرد، بر روی پایه ایمپلنت سوار خواهد شد.
یا حتی مینی ایمپلنت که از یک پایه تیتانیومی که درون استخوان فک کاشته می شود تشکیل شده. انتهای ان یک گوی کوچک و سک سوکت همراه با حلقه پلاستیکی قرار می گیرد و وظیفه چسباندن دندان بر پایه را بر عهده خواهد داشت. این را نیز ذکر کنیم، به جهت اینکه تمامی مراحل مینی ایمپلنت در یک روز انجام می شود به ان ایمپلنت یک روزه نیز گفته می شود. بنابر این باید بدانید که انتخاب نوع ایمپلنت دندان بسیار مهم است و شما باید با استفاده از نظر دندان پزشک، در بین انواع ایمپلنت دندان، یک مورد را انتخاب کنید.

مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان

آیا تا به حال به مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان فکر کرده اید؟ انجام ایمپلنت دندان از چه جهت دارای مزایا و معایب است. هر روش و خدمات دندانپزشکی دو روی مثبت و منفی دارد. برای کاشت ایمپلنت دندان نباید تنها به مزایا ان توجه کنید بلکه باید در کنار توجه به مزایای کاشت ایمپلنت دندان به معایب ان نیز توجه کنید. ابتدا بر خی از مهم ترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان را به شما معرفی خواهیم کرد و سپس به معرفی معایب کاشت ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

مزایا:

دوام و طول عمر طولانی مدت
شباهت ظاهری بالا به دندان های اصلی
احساس راحتی بسیار خوب
حفظ ساختار چهره و شادابی صورت
جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک
کمک به هضم غذا

معایب:

هزینه به نسبت بالا
بوی بد دهان
نیاز به مراجعه های متعدد به پزشک
عدم موفقیت کاشت دندان
تورم صورت و لثه
نیاز به انجام جراحی های متعدد


آمار اینوگرافیک ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

هر فردی نمی تواند تحت هر شرایطی اقدام به کاشت ایمپلنت دندان کند. افرادی که دارای شرایط خاص هستند، کاشت ایمپلنت دندان برایشان ممنوع است. تا زمانی که مشکل این دسته افراد بر طرف نشده بهتر است از کاشت ایمپلنت دندان خودداری کنند. این افراد شامل:

دیابت کنترل نشده
سکته قلبی
کشیدن سیگار و قلیان
مصرف طواانی مدت بیس فسفونات
پوکی استخوان
بارداری
ضربان قلب نامنظم و غیر قابل کنترل
شیمی درمانی و پرتودرمانی

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان باید به برند ایمپلنت نیز توجه کنید. هر چه برند انتخاب شده شما معروف تر و مشهور تر باشد، طبیعتا قیمت ایمپلنت دندان نیز بالاتر است زیرا کیفیت ان ها به مشابه نمونه های دیگر به شکل قابل توجهی بهتر است. در این قسمت قصد داریم با کیفیت ترین و مهم ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان را به شما معرفی کنیم:

Straumann
Danaher
BioHorizons
Astra Tech
Zimmer Biomet

کلام پایانی

در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی سعی کردیم در مورد یکی از رایج ترین و محبوب ترین خدمات کلینیک دندانپزشکی با شما صحبت کنیم. اجرای ایمپلنت دندان تاثیرات مثبتی را بر روی سلامت بدن شما خواهد داشت. البته نباید از تاثیر بسیار زیاد ان بر روی زیبایی چهره غافل شد. هر انچه را که در مورد ایمپلنت دندان لازم بود با شما صحبت کردیم. دانستید که کاشت ایمپلنت دندان چه مزایا و معایبی با خود به همراه خواهد داشت. اگر در مورد ایمپلنت دندان و موضوعات پیرامونی ان سوالی در ذهن خود دارید، در بخش نظرات وبسایت با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما در مورد ایمپلنت دندان پاسخ دهند.

(0) نظر

مراقبت بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان باید بلافاصله پس از درمان و با دقت اعمال شوند تا درصد موفقیت عمل بالا رفته و زمان دوره نقاهت به حداقل برسد. ایمپلنت یک درمان نسبتا تهاجمی بوده و متخصصین با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که قبل از جراحی هر دو طرف یعنی بیمار و دندانپزشک باید آمادگی کامل و لازم را داشته باشند. عوارض پس از جراحی نیز باید در نظر گرفته شود و البته این موارد در افراد مختلف متفاوت می باشد. بدون مراقبت های صحیح بعد از جراحی ایمپلنت، ممکن است بهبودی به تأخیر بیفتد. برای مثال لازم است که به مدت چندین هفته غذاها را نرم تر بخورید و در ناحیه ای به غیر از ایمپلنت بجوید.

در ادامه با مهمترین دستورالعمل های پس از ایمپلنت آشنا خواهید شد و این اطمینان به شما داده خواهد شد که بهبودی پس از جراحی سریع و عاری از هرگونه عارضه است.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت کدامند؟

این مراقبت ها خود به چندین بخش تقسیم می شوند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

مراقبت های روز جراحی

پس از اینکه عمل جراحی به پایان رسید سعی کنید برای باقیمانده این روز این موارد را با دقت رعایت کنید:

  • تف نکنید. از دستمال برای پاک کردن دهان خود استفاده کرده و یا در صورت نیاز بزاق خود را قورت دهید.
  • از نی برای نوشیدن استفاده ننمایید و نوشیدنی خود را مستقیم از فنجان یا لیوان مصرف کنید.
  • سیگار نکشید.
  • انگشتان و زبان خود را از ناحیه جراحی دور کنید.

توجه داشته باشید که عدم مراقبت های اولیه بعد از عمل جراحی ایمپلنت، و فشار دادن ناحیه جراحی می تواند لخته خونی را که در حال شکل گیری است از بین ببرد و باعث خونریزی شود. همچنین، سیگار کشیدن می تواند احتمال عفونت را افزایش دهد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

- خونریزی

برخی از خونریزی های جزئی بعد از جراحی ایمپلنت دندان انتظار می رود. اما معمولا آنها به سرعت فروکش کرده و ظرف یک یا دو ساعت بعد متوقف می شود. شما می توانید یک تکه گاز را با فشار به مدت 30 تا 45 دقیقه روی ناحیه جراحی نگه دارید.

- ورم بعد از ایمپلنت

اکثر بیماران پس از جراحی در دهان مقداری تورم را تجربه خواهند کرد. ممکن است آن خفیف یا شدید باشد و البته برای هر بیمار متفاوت است. تورم ممکن است چند روز طول بکشد. برخی کبودی ها نیز ممکن است روی صورت ایجاد شوند.

- رژیم غذایی

یکی از مهمترین بخش های مراقبت بعد از عمل جراحی ایمپلنت مرتبط با رژیم غذایی است. شما می توانید به محض از بین رفتن بی حسی موضعی، از غذاهای نرم مانند سیب زمینی پخته، ماکارونی، پنیر، سوپ یا تخم مرغ استفاده کنید.

به محض اینکه احساس کردید بهتر شده اید می توانید رژیم معمولی را از سر بگیرید. با این حال، لطفاً سعی کنید به طور مستقیم در محل های کاشت چیزی را نجوید.

- بهداشت دهان

بهداشت دهان و دندان نیز یکی دیگر از مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت است. شما می توانید شستشوی دهان را با مقداری آب نمک گرم (1 قاشق چایخوری نمک در 8 اونس آب گرم) شروع کنید. همچنین می توانید دندانهای خود را به طور معمول مسواک بزنید، اگرچه در نزدیکی محل های جراحی باید بسیار مراقب باشید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی ایمپلنت

- دهانشویه بعد از ایمپلنت

دهانشویه می تواند تأثیر مطلوبی بر کاهش هالیتوز یا بوی بد دهان، باکتری های مولد پوسیدگی و آفت های دهانی داشته باشد. بهترین دهانشویه برای ایمپلنت محصولی است که فاقد الکل بوده و بهترین تأثیر را بر جای بگذارد. دهانشویه های درمان به دلیل خاصیتی که در کاهش پلاک های دندانی و عفونت دارند مناسب ترین گزینه به شما می روند.

- مدیریت درد

متأسفانه اکثر جراحی های دهان با درد همراه هستند. پس مدیریت درد نیز یکی از مراقبت های مهم بعد از عمل جراحی ایمپلنت به شمار می رود. اگر شما به داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن حساسیت ندارید، توصیه می شود که قبل از اینکه تأثیر بی حسی از بین برود آن را مصرف کنید. تب بعد از ایمپلنت نیز یکی از عوارض احتمالی این جراحی است.

در صورت بروز تب و لرز شما می توانید با دندانپزشک خود مشورت کرده و داروهای مورد نیاز را دریافت کنید. دندانپزشکان همچنین ممکن است آنتی بیوتیک بعد از ایمپلنت را نیز برای به حداقل رساندن عفونت تجویز نمایند. همچنین از متخصص مربوطه سوال کنید که بعد از ایمپلنت چند روز آنتی بیوتیک بخورید.

ایمپلنت دندان مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید. پس قبل از اینکه در این مقاله، اعداد و ارقام ایمپلنت دندان را برای شما آشکار کنیم، سعی کنید به هزینه آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید. به طور کلی، هزینه این نوع جراحی نسبت به سایر ترمیم های دندان می تواند کمی متفاوت باشد. در واقع، زمانی که شروع به تحقیق در مورد قیمت ایمپلنت دندان می کنید، به سرعت متوجه می شوید که هزینه یک ایمپلنت منفرد می تواند از ایمپلنت های چند دندانی بسیار متغیر باشد.

- فعالیت

یکی دیگر از مراقبت های بعد از ایمپلنت مربوط به فعالیت شما است. شما می توانید پس از قطع داروهای مسکن و عدم درد، فعالیت های عادی خود را از سرگیرید. در مورد ورزش نیز لازم به ذکر است که فعالیت خود را به تدریج افزایش دهید. توجه داشته باشید که رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت الزامی است و آنها به گونه ای طراحی شده اند که شما هر چه بهتر و سریع تر بهبود یابید. توصیه می کنیم جراحی خود را در کلینیک دندانپزشکی معتبر انجام دهید.

(0) نظر

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و اینکه هزینه آن به چه عواملی بستگی دارد، یکی از اولین سوالاتی است که بیماران برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود می پرسند. چه یک دندان از دست داده باشید و چه یک قوس کامل، احتمالا در مورد ایمپلنت فکر کرده اید. اما ممکن است چیزی که شما را متوقف کند قیمت ایمپلنت دندان باشد.

در حالی که ایمپلنت دندان نیاز به هزینه بالایی دارد اما نتیجه نهایی ماندگار، پایدار و زیبا می باشد. در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان که فقط قسمت های قابل مشاهده دندان های از دست رفته را بازیابی می کنند، ایمپلنت دندان که هم ریشه و هم تاج را جایگزین می نماید ایده آل می باشد. در ادامه مقاله در مورد علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان و عواملی که بر هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت به چندین عامل بستگی دارند از جمله:

 تعداد ایمپلنت های مورد نیاز

یکی از دلایل تفاوت قیمت ایمپلنت دندان، تعداد ایمپلنت مورد نیاز می باشد. هر اندازه تعداد جایگزینی دندان بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بالاتر خواهد بود. البته دندانپزشک به بیمار توصیه می نماید آنچه که را که او طی درمان پیشنهاد می کند در نظر بگیرد.

در برخی از کلینیک دندانپزشکی ، بیماران پس از اولین ایمپلنت، ایمپلنت های اضافی را با کمی کاهش قیمت دریافت می کنند و تا زمانی که این درمان تکمیل شود، هزینه های جراحی نسبتا ثابت خواهند ماند.

ناحیه ای که دندان از دست رفته باید جایگزین شود

یکی دیگر از این عوامل موثر، ناحیه ای است که در آن ایمپلنت انجام می شود. در واقع، قرار دادن دندان های جایگزین باید مورد توجه قرار گیرد. برخی نواحی هستند که دسترسی را کمی چالش برانگیز کرده و ممکن است برای درمان ایمپلنت از روش های پیچیده تری استفاده شود. بدین ترتیب، هزینه ایمپلنت دندان می تواند بالاتر رود.

نیاز به تراکم استخوان یا درمان های اضافی

تراکم استخوان نیز یکی دیگر از علت های تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان می باشد. در حقیقت، تراکم استخوان یکی از اولین معیارهایی است که دندانپزشک آن را برای ایمپلنت ارزیابی می نماید. دلیل آن هم این است که موفقیت ایمپلنت های دندان بستگی زیادی به این مسئله دارد که استخوان فک چقدر می تواند از دندان جایگزین حمایت کند.

برای بیمارانی که از تراکم کافی استخوان برخوردار نیستند، دندانپزشک قبل از در نظر گرفتن هر روش دیگری، پیوند استخوان را پیشنهاد می کند. این روش آماده سازی می تواند بر هزینه کلی درمان تأثیر بگذارد. علاوه بر این، هزینه های اضافی دیگر نظیر کشیدن دندان یا بیماری های لثه که باید درمان شوند بر هزینه ها تأثیر می گذارند.

هزینه های آماده سازی ایمپلنت

هزینه آماده سازی نیز می تواند یکی دیگر از علل تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان باشد. به منظور تعیین محل دقیق قرار دادن ایمپلنت، دندانپزشک از اشعه ایکس و سایر اسکن ها بهره می گیرد تا تصویر کاملی از دهان بیمار به دست آورد. این مراحل برای اطمینان از صحت روش و اثربخشی برنامه درمانی ضروری هستند.

کیفیت مواد ایمپلنت

انواع مختلفی از مواد در ساخت ایمپلنت های دندانی به کار می روند که با توجه به کیفیت و عملکردی که ارائه می دهند می توانند هزینه متفاوتی داشته باشند. بسیاری از دندانپزشکان از بهترین مواد برای بیماران خود استفاده می کنند. این مواد با کیفیت درست است که هزینه بالاتری دارند اما با کاهش احتمالی عوارض می توانند در درازمدت در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

سخن پایانی

به طور کلی برآورد هزینه ایمپلنت های دندانی به آسانی تعیین قیمت یک ایمپلنت واحد نیست. توجه داشته باشید که دندانپزشکان باید به سلامت دهان و دندان بیمار، نیازها و خواسته های فردی او، پیچیدگی روش و سایر گزینه های دیگر که بر نتیجه عمل ایمپلنت تأثیر می گذارند توجه کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد علت تفاوت قیمت ایمپلنت دندان و برآورد دقیق هزینه می توانید با یک دندانپزشک با تجربه صحبت کرده و برای یک برنامه درمانی مناسب و دریافت بهترین نتیجه با او مشورت نمایید.

(0) نظر
X